הצעת החוק להכרה בארוסות של חללי צה"ל עברה היום (שלישי) בקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת. מטרת החוק, שאותו יזם יו"ר הקואליציה חה"כ אופיר כץ, היא להגדיר לראשונה מעמד לבנות זוג של חיילים שנפלו בקרב, גם לפני הנישואים.

הצעת החוק קובעת עבור אלו שיוכרו כארוסות של חללים מעטפת כלכלית ושיקומית ל-5 שנים בשווי כ-600 אלף שקלים. מעטפת זו צפויה לכלול תגמול חודשי של כ-10 אלפים שקלים, ⁠מימון תואר ראשון, ⁠מימון טיפול רפואי כמו תרופות, ייעוץ ובדיקות. כמו כן, יורחבו ל-10 שנים ⁠טיפולים רגשיים וליווי פסיכולוגי.

ההכרה תחול על נופלים מה-7 באוקטובר, ותחול גם על ארוסות של נפגעי פעולות איבה, שוטרים, סוהרים, ואנשי מערכת הביטחון. במהלך הדיונים על הצעת החוק, השתתפו רביד, נעמה ונועה ארוסותיהן של סרן אושרי בוצחק ז"ל, סרן כפיר פרנקו ז"ל וסרן אריאל רייך ז"ל.

ח"כ אופיר כץ (צילום: דוברות הכנסת)
"עשינו צדק". יו"ר הקואליציה חה"כ אופיר כץ | צילום: דוברות הכנסת

"אלו החיים עצמם. לקחתי על עצמי לתקן את העוול הזה ואני מתרגש שזכיתי לעשות זאת", אמר יו"ר הקואליציה אופיר כץ לאחר אישור החוק. "שותפיהן לחיים נפלו למען מדינת ישראל ועל מדינת ישראל להעניק להן את התמיכה בחזרה, עשינו צדק. מודה ליו"ר הוועדה ישראל אייכלר על המסירות והשותפות, לשרי המשפטים, האוצר והביטחון, ולחברות הכנסת מירב כהן ומיכל וולדיגר שהצטרפו אליי".