על רקע חוק הגיוס והתפקיד שקיבל השר בני גנץ באישורו בעקבות הצהרת שר הביטחון יואב גלנט, העביר היום (חמישי) יו"ר המחנה הממלכתי מסר לראש הממשלה נתניהו - לפיו יחרים את הדיון על החוק הערב. בדבריו, אמר גנץ כי במהלך השבועות האחרונים הוצגו עקרונות המתווה שלו לחוק וכי עד כה לא הובעה נכונות לקיים דיון בכדי להביא לקידומו - ואף לא הוצגה כל חלופה אחרת. 

עקרונות "מתווה שירות ישראלי" של השרים בני גנץ וגדי איזנקוט, הוצגו לנציגי הסיעות השונות החברות בממשלת החירום וגורמי המקצוע הרלוונטים - אך עדיין לא התקבלה הסכמה בעניינם. השר גנץ הודיע הבוקר לראש הממשלה כי "זו עת למעשים ולא לדיוני סרק שמתכנסים מהרגע להרגע, ללא מצע ברור, ללא תוכן, ומבלי שגורמי המקצוע עיבדו וגיבשו פתרונות והצעות קונקרטיות".

לפיכך, ולפי הודעת המחנה הממלכתי, הוצע ללשכת ראש הממשלה כבר אתמול לקיים דיון מקצועי בכדי לראות אם יש בסיס לקידום קבלת החלטות על ידי נתניהו והשרים - אך הצעה זו לא התקבלה עד כה. "הציבור הישראלי כולו מסתכל על ההנהגה, מצפה ממנה שתביא להרחבת שורות המשרתים, שתאפשר לצה"ל לעמוד במשימתו", נמסר מהסיעה. "המחנה הממלכתי תהיה שותפה לכל דיון או מהלך שיקדם מתווה כזה באופן אמיתי - היא לא תהיה שותפה לתרגילים וקומבינות על חשבון צורכי הביטחון של המדינה".