עימות פרץ הבוקר (שלישי) בוועדת הכנסת במהלך דיון על פגרת הכנסת. משפחות חטופים שנכחו בדיון צעקו "בושה בושה", וחן אביגדורי שאשתו ובתו נחטפו והוחזרו, אמר: "כל אחד מחברי הכנסת שהרים את ידו - אני הולך לבדוק טוב טוב מה הוא עושה". חה"כ פינדרוס מיהדות התורה הגיב :"יאללה יאללה", ואביגדורי ענה: "יאללה יאללה תגיד לאמא שלך".

שרון שרעבי, אחיו של יוסי שרעבי שנרצח בשבי ושל אלי שרעבי שעדיין חטוף, אמר בדיון: "מדינת ישראל והכנסת צריכות לקבל אחריות. פגרה מסמנת ניתוק מאחדות וממצב קשה מאוד, שאנחנו לא ישנים במשך חצי שנה. הפגרה הזו לא מוסיפה, אתם החזית כדי להציל את 134 חטופים שעדיין בשבי, תשקלו את זה שוב". גיל דיקמן שבת דודתו כרמל גת חטופה בעזה, הוסיף: "מצביעים על הראש שלנו? אני לא מאמין". 

במהלך הדיון אישרו הח"כים (ברוב של 8 מול 3) את ההצעה בנושא פעילות ועדות הכנסת בתקופה שבין 8.4.24 ל-18.5.24, כך שוועדות הכנסת יהיו רשאיות לכנס ארבע ישיבות ועדה בתקופה הזו של הפגרה. בנוסף, לא יחולו הגבלות על מספר דיוני ועדת החוץ והביטחון ועל ועדות המשנה שלה. נציין כי ההחלטה התקבלה לאחר שבשבוע שעבר הודיעו ישראל ביתנו, יש עתיד, המחנה הממלכתי והימין הממלכתי כי יתמכו בביטול הפגרה שאמורה להתחיל ב-7.4.24.  

יצחק פינדרוס (צילום: יונתן זינדל, Flash90)
צילום: יונתן זינדל, Flash90

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, חה"כ אביגדור ליברמן, הגיב בחשבון שלו ב-X: "מנותקים. ‏בעוד הירי נמשך לעבר ערי הצפון והדרום, 134 חטופים נמצאים בשבי מפלצות החמאס, עשרות אלפי מפונים הפכו לפליטים בארצם, חיילינו עדיין נלחמים בעזה, וישנה מחלוקת קשה בנושא חוק הגיוס - אישרה הבוקר ועדת הכנסת חופשת פגרה של כמעט חודשיים. ‏מדובר בנבחרי ציבור מנותקים שלא ראויים להנהיג את עם ישראל".

חה"כ אפרת רייטן ממפלגת העבודה, שנכחה בדיון, הגיבה: "קואליציה של מנותקים. הכנסת כבר ידעה בעבר לבטל פגרות במלחמות, בקורונה, באירועים פוליטיים אחרים. 134 חטופים זו לא סיבה מספיק טובה?" חה"כ שלי מירון, יו"ר השדולה למען החטופים, הוסיפה: "חה"כ פינדרוס, כדאי שתזכור שדרך ארץ קדמה לתורה ומן הסתם שגם קדמה לפוליטיקה. במקום לנהוג בזלזול כלפי משפחות החטופים כדאי שתלמד לתת כבוד למי שממשלתכם הפקירה ועדיין מפקירה. אם כבר תגיד יאללה יאללה לרה"מ שמתעכב בהחזרת החטופים".