הקרב על האחריות למחדל 7 באוקטובר: גיא לוי, דוברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרסם הבוקר (שני) ציוץ שבו בירך על שחרור שני החטופים פרננדו סימון מרמן ולואיס הר - וכתב כי נתניהו פועל לשחרור כל החטופים "גם ברגעים אלה". את הביקורת על התנהלות רה"מ עד 7 באוקטובר הפנה הדובר לצמרת הביטחונית: "לא נתניהו קיבל שיחה עם התרעה בארבע בבוקר וחזר לישון". הציוץ היה באוויר שעות - ונמחק אחרי שתוכנו פורסם ב-N12.

הציוץ, שעורר את זעמו של דוברו של נתניהו, היה של העיתונאי יאיר נבות, שכתב: "הוא לבד לגמרי 'שחרר אותם', כן? פשש... אבל איפה הוא היה כשהם הופקרו, נטבחו, נאנסו, נרצחו ונחטפו בשבעה באוקטובר? צרצרים".

"היי עיתונאי אנונימי", פתח הדובר את הציוץ: "לא הוא (נתניהו) קיבל את המצגת והתעלם, לא הוא התעלם מהתצפיתניות, לא הוא ידע על בלוני התצפית שנפלו, לא הוא קיבל שיחה עם התרעה בשתיים בלילה ולא עשה עם זה כלום, לא הוא קיבל שיחה עם התרעה בארבע בבוקר וחזר לישון, לא הוא הוציא הנחיה לכוחות גולני לא להתקרב לגבול עד תשע בבוקר, לא הוא לא העלה כוננות עם שחר". 

דוברו של נתניהו נגד ראשי הצבא והשב"כ (צילום: צילום מסך)
דוברו של נתניהו נגד ראשי הצבא והשב"כ | צילום: צילום מסך

בהמשך הילל הדובר את מעשיו של נתניהו למען ביטחון מדינת ישראל וכתב כי הוא "השקיע מיליארדים בצבא ובכוחות הביטחון והמודיעין גם בעזה, הוא בנה גדר ומכשול תת-קרקעי בעשרות מיליארדים, הוא אסר כניסת פועלים עזתים לישראל מ'צוק איתן' 2014 עד שבנט, גנץ לפיד שינו את זה".