ברגע האחרון, יו"ר הוועדה לביטחון לאומי, חה"כ צביקה פוגל, הכניס שינויים דרמטיים בחוק לסגירת ערוץ תקשורת זר (חוק אל-ג'זירה) היום (שלישי). על פי השינויים, במקום ששר הביטחון והקבינט יחליטו על סגירה של גוף תקשורת זר, מי שיקבלו את ההחלטה הם השר לביטחון לאומי ושר התקשורת, יחד עם הוועדה לביטחון לאומי שבראשה עומד פוגל.

ההחלטה לא תובא לביקורת שיפוטית, אלא ניתן יהיה לערער עליה, והיא לא תעבור דרך הצנזור. בנוסף, היא לא תוגבל לתקופת מלחמה בלבד. עצם השינוי הופך את הקערה על פיה. החוק נוסח כדי שהעולם יבין שמדובר בצעד ביטחוני ולא בענישה תקשורתית, וברגע האחרון הוא שונה. 

בעקבות השינוי, ובעצם "התרגיל" שעשו השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ושר התקשורת שלמה קרעי, במחנה הממלכתי אותתו שהם יתנגדו לשינויים. יו"ר סיעת המחנה הממלכתי, חה"כ זאב אלקין, פנה ליו"ר הקואליציה אופיר כץ ודרש לעצור את קידום השינויים שהוכנסו לחוק.

אלקין הודיע לכץ כי עד לחזרה לנוסח המקורי שאושר בממשלה, סיעת המחנה הממלכתי תטיל וטו על המשך קידום החוק. בהתאם להסכם הכניסה לממשלה בין הליכוד למחנה הממלכתי, הסכימו המפלגות שלא לחוקק חוקים או לקבל החלטות בנושאים שאינם קשורים למלחמה, אלא אם בהסכמה בין ראשי הסיעות. בתגובה, בקואליציה אמרו שמדובר בדיון ראשוני ללא הצבעה וללא נוסח סופי. "הנוסח שיובא להצבעה יובא בהסכמה בידי כלל הגורמים", מסרו.