אלפי חיילי מילואים, שחזרו משדה הקרב ברצועת עזה ומשתייכים למיזם "תיקון 24", שלחו היום (חמישי) לראשי המפלגות מתווה ובו דרישות שנועדו "לשים סוף למחלוקות האיומות שהביאו עלינו את טבח 7 באוקטובר". בין הדרישות: הצטרפות כלל המפלגות הציוניות לממשלת החירום, הסכמה על בחירות עד סוף שנת 2024 והקמת ממשלת תיקון ציונית רחבה - ללא חרמות.

הצטרפות סיעות האופוזיציה לממשלת חירום והסכמה על בחירות במהלך 2024

המילואימניקים דורשים במתווה המוצע, כי כלל הסיעות יגיעו להסכמה על מועד מוסכם לבחירות במהלך מושב החורף, שיתקיימו עד סוף שנת 2024. במקביל, עד לבחירות, דורשים אלפי המילואימניקים מכלל הסיעות הציוניות להצטרף לממשלת החירום בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו.

המילואימניקים שיצאו מעזה ברשימת דרישות מהפוליטיקאי
המילואימניקים שיצאו מעזה ברשימת דרישות מהפוליטיקאים

הסוף לחרמות והקמת ממשלת תיקון

סעיף נוסף אותו דורשים אנשי ונשות המילואים הוא הפסקת החרמות והקמת ממשלת תיקון רחבה עם מפלגות ציוניות מימין ומשמאל. "הגיע העת לשים מאחורינו את שיח החרמות הפרסונליות - כל מנהיג ציוני הוא שותף לגיטימי לממשלה", מסרו חברי המיזם. "רק ממשלה בה פועלות יחד כל המפלגות הציוניות וזוכה לגיבוי מלא של כל עם ישראל תוכל להכריע את האויב בכל הזירות ולהשיב את ישראל אל מסלול הניצחון".

השגת תמיכה פוליטית וציבורית רחבה

במהלך הימים האחרונים נפגשו מובילי המיזם "תיקון 2024" עם שורת פוליטיקאים ואישי ציבור מימין ומשמאל, בהם מובילת המחאה נגד המהפכה המשפטית פרופ' שקמה ברסלר ויו"ר ועדת חוקה חה"כ שמחה רוטמן. בפגישות הציגו חברי המיזם את המתווה שגיבשו ודרשו מהפוליטיקאים את תמיכתם ביישומו המיידי. 

ב"תיקון 2024" הבהירו כי "לא ניתן להמשיך בקיטוב ובשסע, נפעל בנחישות. כל מנהיג ציוני שהמדינה חשובה לו - חייב לאמץ את מתווה המילואימניקים. לא נוותר. נעשה את כל הנדרש על מנת להביא לאיחוי הקרעים והשסע בחברה ולהשיב את עם ישראל להיות אומה אחת ומנצחת".