הקבינט התכנס אמש (חמישי) לדון במתווים לעסקת חטופים, ובמהלך הכינוס דנו המשתתפים גם בדבריה של חה"כ טלי גוטליב, שהפיצה תיאוריות קונספירציה לגבי השב"כ, בעלה של שקמה ברסלר ומתקפת הטרור ב-7.10. 

השרה רגב אמרה לראש השב"כ רונן בר: "ראיתי את הפרסומים של טלי גוטליב על בעלה של שקמה ברסלר. האם יש דברים בגו?"

בר השיב: "אין, זה פשוט שקר. מה שהיא עשתה זו חציית קו אדום".

השר טרופר אמר: "אדוני ראש הממשלה, אני מבקש שתגנה את דבריה של גוטליב".

נתניהו: "אני מגנה את דבריה של גוטליב. אבל איפה הייתם כשהיא תקפה אותי?"

שלשום ראש השב"כ בר שיגר מכתב חריף ליו"ר הכנסת, ליו"ר ועדת החוץ והביטחון, ליועמ"שית לממשלה ולמזכיר הצבאי של רה"מ, ובו תקף את חה"כ טלי גוטליב . במכתבו כתב בר: "היום פרסמה חה"כ גוטליב ציוץ ובו פירוט שקרי אודות אירועים שהתרחשו כביכול לפני פרוץ המלחמה, לרבות טענה הזויה בדבר מעשים שבוצעו בידי עובד שירות הביטחון הכללי".

"הפרסום כלל את אזכור שמו של אתר האינטרנט שפורסמו בו הטענות השקריות וכן צילום מסמך של כותרת הכתבה", המשיך בר "בכתבה באתר פורסמו פרטיו המלאים של איש השירות ובני משפחתו. יצוין כי בשולי הכתבה נרשם: 'כתבה זו פורסמה מגורם עם חסינות פרלמנטרית'".

מתוך המכתב של בר:

ראש השב"כ נגד טלי גוטליב (צילום: חדשות 12)
ראש השב"כ נגד טלי גוטליב | צילום: חדשות 12
ראש השב"כ נגד טלי גוטליב (צילום: חדשות 12)
ראש השב"כ נגד טלי גוטליב | צילום: חדשות 12

 

"כידוע, סעיף 19 לחוק שירות הביטחון הכללי קובע בין היתר כי זהותם של עובדי השירות, בעבר או בהווה, חסויה ופרסומה אסור", הוסיף בר ותקף את גוטליב. "מעשיה של הח"כית גוטליב הם מעשה עבירה מובהקים ועל פני הדברים הם מהווים גם עוולה אזרחית, אולם פנייתי מתמקדת בפגיעה בביטחון המדינה, אשר בוצעה ביודעין ובמכוון, ובהעמדתו של עובד שירות ובני משפחתו בסיכון לחייהם ולשלומם".

ראש השב"כ המשיך: "בזמן שחברת הכנסת גוטליב מפרסמת זהויות של אנשי ביטחון, פועלים אויבי מדינת ישראל ביתר שאת להתחקות אחר זהותם, כדי לפגוע בהם ובבני משפחותיהם. מעשים אלה, מביאים להסטת קשב ומשאבים של כוחות הביטחון לטובת מאמצי הגנה ואבטחה, על המשמעות של הדבר בעת הנוכחית, ומחייב טיפול מהיר וחד על מנת שלא יישנו. קל וחומר שחברת הכנסת משמשת כחברה בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ונחשפת במסגרת זו גם למידע מסווג ורגיש".

בהמשך גוטליב שלחה מכתב ליו"ר הכנסת אמיר אוחנה ובו תקפה את ראש השב"כ: "הפוסל במומו פוסל, די להטלת אימה ולסתימת פיות. אתה חייב להבין - אתה לא מפחיד אותי. רק טובת עם ישראל וביטחון המדינה לנגד עיניי. היחיד שפגע קשות בביטחון המדינה הוא ראש השב"כ. אין לי כל אמון במי שעומד בראש הגוף שאחראי לאסון מודיעיני שהביא עלינו את תופת 7.10".