פרסום ראשון: ראש השב"כ רונן בר שיגר הערב (רביעי) מכתב חריף ליו"ר הכנסת, ליו"ר ועדת החוץ והביטחון, ליועמ"שית לממשלה ולמזכיר הצבאי של רה"מ, ובו תקף את חה"כ טלי גוטליב שהפיצה תיאוריות קונספירציה. במכתבו, כתב בר: "היום פרסמה חה"כ גוטליב ציוץ ובו פירוט שקרי אודות אירועים שהתרחשו כביכול לפני פרוץ המלחמה, לרבות טענה הזויה בדבר מעשים שבוצעו בידי עובד שירות הביטחון הכללי".

ראש השב"כ נגד טלי גוטליב (צילום: חדשות 12)
ראש השב"כ נגד טלי גוטליב | צילום: חדשות 12

 

"הפרסום כלל את אזכור שמו של אתר האינטרנט שפורסמו בו הטענות השקריות וכן צילום מסמך של כותרת הכתבה", המשיך בר "בכתבה באתר פורסמו פרטיו המלאים של איש השירות ובני משפחתו. יצוין כי בשולי הכתבה נרשם: 'כתבה זו פורסמה מגורם עם חסינות פרלמנטרית'".

ראש השב"כ נגד טלי גוטליב (צילום: חדשות 12)
ראש השב"כ נגד טלי גוטליב | צילום: חדשות 12
ראש השב"כ נגד טלי גוטליב (צילום: חדשות 12)
ראש השב"כ נגד טלי גוטליב | צילום: חדשות 12

 

"כידוע, סעיף 19 לחוק שירות הביטחון הכללי קובע בין היתר כי זהותם של עובדי השירות, בעבר או בהווה, חסויה ופרסומה אסור", הוסיף בר ותקף את גוטליב. "מעשיה של הח"כית גוטליב הם מעשה עבירה מובהקים ועל פני הדברים הם מהווים גם עוולה אזרחית, אולם פנייתי מתמקדת בפגיעה בביטחון המדינה, אשר בוצעה ביודעין ובמכוון, ובהעמדתו של עובד שירות ובני משפחתו בסיכון לחייהם ולשלומם".

ראש השב"כ המשיך: "בזמן שחברת הכנסת גוטליב מפרסמת זהויות של אנשי ביטחון, פועלים אויבי מדינת ישראל ביתר שאת להתחקות אחר זהותם, כדי לפגוע בהם ובבני משפחותיהם. מעשים אלה, מביאים להסטת קשב ומשאבים של כוחות הביטחון לטובת מאמצי הגנה ואבטחה, על המשמעות של הדבר בעת הנוכחית, ומחייב טיפול מהיר וחד על מנת שלא יישנו. קל וחומר שחברת הכנסת משמשת כחברה בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ונחשפת במסגרת זו גם למידע מסווג ורגיש".

בהמשך גוטליב שלחה מכתב ליו"ר הכנסת אמיר אוחנה ובו תקפה את ראש השב"כ: "הפוסל במומו פוסל, די להטלת אימה ולסתימת פיות. אתה חייב להבין - אתה לא מפחיד אותי. רק טובת עם ישראל וביטחון המדינה לנגד עיניי. היחיד שפגע קשות בביטחון המדינה הוא ראש השב"כ. אין לי כל אמון במי שעומד בראש הגוף שאחראי לאסון מודיעיני שהביא עלינו את תופת 7.10". 

 בהמשך פנתה חה"כ נעמה לזימי ממפלגת העבודה לוועדת האתיקה במכתב בנוגע לחשיפת שמו של איש השב"כ בידי הח"כית גוטליב. "חה"כ גוטליב עוסקת בימים אלו בהפצת מידע שקרי שמסתמך על מקורות מפוקפקים ונועד לזרוע כאוס. כדי למנוע מהשיח הציבורי להקצין עוד יותר, אני קוראת לכם להטיל מכורח תפקידכם את הסנקציה הכבדה ביותר נגד חה"כ גוטליב".