חה"כ משה גפני, יו"ר ועדת הכספים, תקף הבוקר (חמישי) את יצחק גולדקנופף, יו"ר יהדות התורה, על רקע הריאיון של האחרון לכיכר השבת שבו תהה "מה שייכת הממשלה למלחמה". בטקס הנחת אבן הפינה לתלמוד תורה של החינוך העצמאי בכרמיאל, אמר חה"כ גפני: "כולנו נושאים באחריות, אין דבר כזה שהממשלה לא קשורה למלחמה. היא קשורה והיא האחראית. ואני גם לא חושב שצריך להתיישב בעזה, צריך להתיישב בגליל, בכרמיאל, לא בעזה". 

 

"בתפקיד שאני נושא, אני צריך לעסוק ואני עוסק יום-יום בניצולים ובכל אלה שנפגעים מהמלחמה", אמר חה"כ גפני. "אני עוסק בתקציב הביטחון שצריך כמובן להגדיל אותו, עשינו את זה השבוע לחיילי המילואים. אני יושב באופן קבוע עם משפחות החטופים, פשוט אי אפשר לתאר את הצער, אי אפשר לתאר את המצוקה הגדולה של כולנו בעניין הזה. ומי שאומר שהמצב הוא טוב, המצב הוא לא טוב. אני אומר, אני חבר הממשלה - הממשלה נושאת באחריות. אני חבר בקואליציה הזאת, אני נושא בתפקיד מטעם הממשלה ואני כמו חבריי, אנחנו נושאים באחריות".

עוד טען גפני, בניגוד לחברו להנהגת יהדות התורה שהשתתף ב"כנס ההתיישבות בעזה", כי לא צריך להתיישב ברצועה. "אני עובד יום ולילה עד שהחטופים יחזרו למשפחותיהם בריאים ושלמים. יש לנו חובה של ערבות הדדית. העם היהודי עבר הרבה צרות, עבר שואה, עבר את מסעות הצלב, את האינקוויזיציה, והיינו ערבים אחד לשני בכל צורה, ובכל מצוקה. וגם היום אנחנו כולנו נושאים באחריות. אני בכלל לא חושב שצריך ללכת להתיישב בעזה, צריך להתיישב כאן, בגליל, בכרמיאל, בכל היישובים האלו - צריך לעשות את מה שצריך לעשות כדי שיהיה כאן שלום, שיהיה כאן שקט". 

אתמול, כאמור, טען יו"ר יהדות התורה בריאיון כי הוא מאמין שהממשלה תכהן עד 2028 וכי הוא לא חושש מהאיומים של יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר שמאיים לפרוש. על רקע המלחמה, תהה השר "מה שייכת הממשלה למלחמה", והוסיף: "יש 64 חברי כנסת, הכול עובד". בנוגע לקבלת אחריות, אמר: "ישבו על המדוכה הרבה אנשים שירוויחו הרבה כסף. תהיה ועדת חקירה שתסתיים ב-2028".