חבר הכנסת עופר כסיף (חד"ש) הוסיף אתמול (ראשון) בערב את חתימתו לעצומה נגד ישראל שתומכת בתלונה שהגישה דרום אפריקה בגין "רצח עם" בעזה. בפוסט שפרסם ברשתות החברתיות כתב שהממשלה פוגעת בעם ופועלת נגד המדינה ואזרחיה, שאותם היא "מקריבה" ומבצעת בשמם "פשעים".

"חובתי החוקתית היא לחברה הישראלית ולכלל היושבים בה, לא לממשלה שחברים בה ובקואליציה שלה קוראים לטיהור אתני ואף לרצח עם ממש", כתב כסיף. "הם אלה שפוגעים במדינה ובעם, הם אלה שהובילו לפנייה של דרום אפריקה להאג, לא אני וחבריי. כשהממשלה פועלת נגד החברה, המדינה ואזרחיה, קל וחומר כאשר היא מקריבה אותם ומבצעת בשמם פשעים על מזבח שמירה על קיומה שלה, זכותי ואף חובתי להתריע על כך ולעשות ככל יכולתי במסגרת החוק כדי לעצור זאת". 

"לא אוותר על המאבק למען קיומנו כחברה מוסרית", סיכם כסיף, "זאת הפטריוטיות האמיתית - לא מלחמות נקם וקריאות להשמדה, לא שפיכות דמים מיותרת, ולא הקרבת אזרחים שנחטפו וחיילים במלחמות שווא".

המהלך של כסיף עורר תגובות זועמות. בתגובה על אחת הגולשות שכתבה שהמהלך לא מקדם שלום אלא "אצבע בעין של אזרחי ישראל" שתפגע בקריירה הפוליטית שלו, כתב: "הם אצבע בעד הישראלים והפלסטינים ונגד צמאי הדם בשני הצדדים. חבל שאת נותנת לזעם ולכאב, המוצדקים, לשלוט בך. והקריירה הפוליטית שלי היא אמצעי, לא מטרה. אין לה שום חשיבות כשלעצמה".

חה"כ שרון ניר (ישראל ביתנו), חברת ועדת האתיקה, תקפה בחריפות את כסיף וכתבה: "חה"כ כסיף, אני מציעה לך להתפטר מכנסת ישראל ולהתמודד 'לבחירות' של הרשות הפלסטינית. אין ספק שתומכי הטרור יקבלו אותך בזרועות פתוחות".