חבר הכנסת צביקה פוגל יוצא הערב (שישי) נגד הדיווחים על עסקה לשחרור חטופים עם ארגון הטרור חמאס. בדברים שאמר בחדשות 12 אמר: "אין סיבה לעסקה, אנחנו הצד המנצח". חבר הכנסת מעוצמה יהודית הוסיף אמירה מקוממת: "לתנאים של סינוואר יש תמיכה של חלק נרחב מהשמאל בישראל".

"אין סיבה לקיים עסקה", אמר פוגל. "אנחנו הצד החזק והמנצח, ולא יכול להיות שאנחנו לא אלה שקובעים את התנאים. אם אנחנו נקבע – סינוואר לא יקבל אותם; אם סינוואר יקבע את התנאים, כי יש לו תמיכה של חלק נרחב מהשמאל במדינת ישראל, סביר להניח שאנחנו לא נוכל לקבל את זה – כי זה אומר לסיים את הלחימה".

"ללכת לעסקה שבה אנחנו משחררים לפי השמועה כל כך הרבה אסירים – מי מאיתנו רוצה שהילדה שלו או הנכדה או הבן שלו ייחטפו או יירצחו מחר על ידי אלה שמשתחררים? העתיד של ישראל, שנמצאת במלחמה קיום, אם אנחנו לא נכריע את האויב ונפסיק לפני הזמן או שניתן לו את היכולת לחזור ולהכות בנו – לא עשינו כלום. החובה שלי לעם היושב בישראל גדולה מכל דבר אחר. אני רוצה לראות את החטופים בבית, אבל בתנאים שלי".

"הקו האדום ברור: לא מפסיקים את הלחימה, לא משחררים אסירים לתוך ישראל. אם אפשר לעשות עסקה שחמאס מקבל יחס של שלושה אסירים על חטוף אחד, וזה מסתיים תוך שבועיים, אז קדימה – תחזירו את כולם", אמר פוגל.

בימים האחרונים התבטא פוגל, יו"ר הוועדה לביטחון לאומי בכנסת, נגד כל תרחיש שבו תסכים ישראל להפסקת הלחימה בעזה כחלק מעסקה לשחרור חטופים, ואף איים בהפלת הממשלה. את התרחיש הזה שרטט גם ראש מפלגתו השר איתמר בן גביר.