אחת הערים שבהן נרשם מהפך מעניין בבחירות לרשויות המקומיות הייתה העיר הרצלייה. זה הגיע אחרי מרוץ צמוד בין ראש העירייה משה פדלון למועמד יש עתיד, יריב פישר - שניצח. הזכייה של פישר הגיעה בין היתר בזכות קמפיין שלילי שנוהל בחודשים האחרונים, וביקש לחבר בין פדלון ליו"ר סניף הליכוד בעיר, העבריין לשעבר רפי קדושים. אנשי פדלון ניסו להבין מי עומד מאחורי הקמפיין, ולמרבה ההפתעה גילו - מדובר בשני היועצים המקורבים ביותר לראש הממשלה נתניהו.

משה פדלון (צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של משה פדלון)
משה פדלון. ראש העיר היוצא | צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי של משה פדלון

הקמפיין האגרסיבי למדי כלל רשתות שלמות של בוטים שהופעלו, סרטונים מושקעים שנשלחו ברשתות החברתיות והודעות רבות למכשירים הניידים. הקמפיין היה אנונימי לגמרי, זאת בניגוד לחוק תעמולת הבחירות שאוסר על כך. במטה של פדלון ניסו להבין מי עומד מאחורי אותו קמפיין ונדהמו לשמוע את התשובה - הדובר המוכר יונתן אוריך והיועץ שרוליק איינהורן, שניהם ידועים כמקורבים לנתניהו.

יריב פישר, יו"ר פלאייאיסט (צילום: חדשות 12)
יריב פישר. ראש העיר הנכנס | צילום: חדשות 12

אנשיו של ראש העיר שהפסיד פדלון, הצליחו להגיע למי ששלחו את הסרטונים. בשיחה שהגיעה לחדשות 12, נשמע פעיל מהמטה של פדלון משוחח עם מפיץ הסרטונים: "ממי הגיע כל המידע הזה"?, שאל הפעיל ונענה: "כמו שאמרתי לך". הפעיל התעקש ושאל בבירור: "זה הכל הגיע מיונתן אוריך"? - "כן", נשמע האדם על הקו עונה באופן חד משמעי. עוד עלה בשיחה, כי למפיץ שולמו 150 שקלים עבור עבודת ההפצה.

יונתן אוריך (צילום: החדשות12)
יונתן אוריך | צילום: החדשות12

הפעילות הזו מתרחשת בזמן שבכירי הליכוד, בהם שר המשפטים יריב לוין, עולים לרגל ומביעים תמיכה ברפי קדושים כדי לסייע לו בבחירות, דווקא היועצים הקרובים של נתניהו פועלים נגדו. יותר מזה, אותה פעילות היא גם כנראה זו שמסייעה לבסוף למועמד של יאיר לפיד לנצח את הבחירות.

שני היועצים לא הגיבו לדברים. מיריב פישר נמסר כי אין לו שום קשר לו לאותם יועצים ולא לאותו קמפיין.