פרסום ראשון: שתי הסגניות של מזכיר הכנסת דן מרזוק, האדם שמנהל את המשכן, התלוננו נגדו באמצעות עורך דין על יחס מתעמר ופוגעני – והעלו טענות כבדות משקל. כך דיווחנו אמש (שני) ב"מהדורה המרכזית". 

העובדות הבכירות, אלינור ימין וראדה חסייסי, שלמעשה מנהלות את הדיונים במשכן בהיעדרו של מרזוק, פנו למנכ"ל הכנסת באמצעות מכתב התראה שמגיש עורך הדין מיכאל דבורין. באותו מכתב הם מספרות על שורת מקרים בהם הן מודרו והוקטנו לכאורה, ועל יחסי עבודה מאוד לא תקינים.

באחד הסעיפים נכתב בין היתר כך: "מר מרזוק לא היסס לפגוע בסמכויותיה (של אחת הסגניות) ולרוקן את תפקידה מתוכן. בפן האישי – הוא לא מהסס לנהוג שוב ושוב בהקטנה, המעטה בערך, ובזלזול על רקע אישי ומגדרי כלפיי שתי מרשותיי גם יחד". השתיים דורשות מהמנכ״ל להתערב ולהוביל לשינוי ביחס כלפיהן, וגם להשיב את הסמכויות שנשללו לטענתן בחוסר סמכות.

מתוך מכתב תלונה שהוגש כנגד מזכיר הכנסת
מתוך מכתב תלונה שהוגש כנגד מזכיר הכנסת

בנוסף, צוין במכתב גם מקרה קשה בתוך מזכירות הכנסת של עובדת ששמה קץ לחייה, וחילופי האשמות שהתפתחו בתוך הלשכה באשר למי גרם לו, דבר שבהחלט מעיד על היחסים העכורים שמגיעים עד חוסר תפקוד. מרזוק מונה על ידי יו"ר הכנסת הקודם, ח"כ מיקי לוי, ונשאר בתפקידו גם בכנסת הנוכחית.


בסביבתו של מזכיר הכנסת יותר מרומזים שזה עניין של נקמנות ואולי אף רצון להחליפו. זו התגובה הרשמית: "כל הטענות שהועלו משוללות יסוד והן עיוות מוחלט של המציאות. מזכיר הכנסת הוא שפנה לפני מספר חודשים בעניין התנהלותן האישית של העובדות למנכ"ל הכנסת, אבל כל הניסיונות להחזיר אותן למסלול של יחסי עבודה תקינים לא צלחו. המזכיר מקפיד בכבודו של כל עובד, ודאי שלא פוגע על רקע מגדרי".