41 ימים לאחר מתקפת הפתע של חמאס, בה נרצחו כ-1,200 איש ונחטפו 239 ישראלים לשבי בעזה, המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ הופכת למפלגה הגדולה בישראל - פי 2 ממפלגת הליכוד בראשות רה"מ בנימין נתניהו שמתרסקת לשפל היסטורי - כך מגלה סקר מנדטים חדש שערך מכון מדגם בראשות מנו גבע בשיתוף איי-פאנל שפורסם הערב (חמישי) ב"המהדורה המרכזית". הנתונים המלאים.

שאלנו את הציבור, אם הבחירות היו מתקיימות היום, למי היית מצביע – ואלה התוצאות: המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ מזנקת ל-36 מנדטים, לעומת 12 מנדטים שקיבלה בבחירות האחרונות לפני כשנה. הליכוד בראשות בנימין נתניהו, שקיבל מהציבור 32 מנדטים בבחירות האחרונות - מתרסק ל-17 מנדטים. יש עתיד תקבל 15 מנדטים, ש"ס עם 10 מנדטים, ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן מתחזקת ל-9 מנדטים, יהדות התורה עם 7, עוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר עם 7, חד"ש תע"ל, מרצ ורע"ם עם 5 מנדטים כל אחת. הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' תקבל 4 מנדטים. מתחת לאחוז החסימה מפלגת בל"ד (1.7%) ומפלגת העבודה (1.5%).

באשר לחלוקה לגושים - גוש מתנגדי נתניהו מזנק ל-70 מנדטים, הקואליציה הנוכחית תקבל 45 מנדטים בלבד, ובאמצע חד"ש תע"ל עם 5 מנדטים.

 

כמה מנדטים תקבל מפלגה בראשות רה"מ לשעבר נפתלי בנט?

שאלנו גם למי הייתם מצביעים אם מפלגה חדשה בראשות ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט הייתה מתמודדת. לפי תוצאות הסקר - המפלגה של בנט תקבל 17 מנדטים, על חשבון המחנה הממלכתי שיורדת ל-25 מנדטים, יש עתיד וישראל ביתנו שמאבדות כל אחת מנדט אחד. מפלגת הליכוד שומרת על כוחה ונשארת לפי הסקר על 17 מנדטים. בנוסף, עולה כי במצב כזה הציונות הדתית של סמוטריץ לא תעבור את אחוז החסימה (2.8). 

בנוסף, עולה כי גם תמונת הגושים תשתנה - וגוש מתנגדי נתניהו יעלה ל-74 מנדטים. הקואליציה הנוכחית תתרסק ל-41 מנדטים בלבד. 

מה יקרה אם יוסי כהן ירוץ עם מפלגה חדשה? 

אם ראש המוסד לשעבר, יוסי כהן, היה מקים מפלגה חדשה היא הייתה מקבלת 12 מנדטים - כך לפי תוצאות הסקר. המחנה הממלכתי עדיין מובילה עם 29 מנדטים, הליכוד יורדת ל-16 מנדטים וגם יש עתיד תהיה עם 16. גם במצב כזה, הציונות הדתית של סמוטריץ לא תעבור את אחוז החסימה (2.7%). 

איחוד במחנה השמאל - בראשות יאיר גולן

במידה שמפלגת העבודה תתאחד עם מרצ - ובראשות המפלגה המאוחדת יעמוד חה"כ לשעבר וסגן הרטמכ"ל יאיר גולן - היא תקבל 9 מנדטים. במצב כזה, גוש מתנגדי נתניהו, ללא מפלגת חד"ש תע"ל, יעמוד על 70 מנדטים והקואליציה הנוכחית תהיה עם 45 מנדטים. 

התאמה לראשות הממשלה

שאלנו גם על התאמה לראשות ממשלה. בקרב בין לפיד לנתניהו על ראשות הממשלה, לפיד מקבל 29% ונתניהו מקבל גם 29%. מול גנץ הפער גדל משמעותית – נתניהו עם 25% וגנץ מוביל עם 41%. 


עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע
מועד איסוף הנתונים: 16/11/2023
אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה
מספר המשיבים בפועל: 502
טעות הדגימה המירבית: 4.4%+
שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות
שיטת הדגימה: דגימת שכבות ובתוך השכבות דגימה אקראית
אופן ביצוע הסקר: אינטרנטי + טלפוני