בניגוד להסדר המסתמן בין ישראל לרשות הפלסטינית, שגובש בתיווכה של ארצות הברית - שר האוצר וחבר הקבינט המדיני ביטחוני אמר הערב (ראשון) כי ישראל לא תעביר כספי מיסים לרשות וכינה את חבריה "נאצים". בסרטון שפרסם מההתנחלות פסגות, הדגיש השר בצלאל סמוטריץ' כי המהלך המסתמן, שבתכנונו מעורב היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית ג'ייק סאליבן - לא ייצא לפועל.

"אם יש מישהו שחושב שנעביר שקל לנאצים ברמאללה כדי שיעבירו לנאצים בעזה - הוא לא יודע איפה הוא חי. כל ערב יש כאן צעדות של חמאסניקים שתומכים בטבח הנורא שביצע חמאס דעאש בעזה. פסגות לא תהיה בארי, כפר סבא לא תהיה כפר עזה", אמר השר.

"רמאללה נמצאת עשר דקות מירושלים, יש בה את אותה העוינות שיש בעזה למדינת ישראל וליהודים ואת אותו צורך בביטחון. צריך לעשות הרבה יותר ואנחנו כממשלה נעשה. לא יהיה ישראבלוף בעניין הזה. אנחנו מבינים היטב מה קורה פה ומקשיבים לילה לילה למסגדים כאן. גמרנו להירדם".

לפני כשבוע איים סמוטריץ' כי במידה והממשלה תצביע בעד העברה של הכספים שישראל מקזזת לרשות - בהתאם להמלצת ראשי מערכת הביטחון, נתניהו יאלץ "למצוא שר אוצר אחר". גם בשיחות המקדימות למהלך, הציב שר האוצר אולטימטום לראש הממשלה.