בציוץ שהעלה ראש הממשלה, פרסם תמונה בה נראים הרב ליאו די שהוביל את תפילת השחרית הבוקר בכיכר דיזנגוף, ואיש נוסף לגביו טען ראש הממשלה כי "דחף את הרב ששכל את רעייתו ובנותיו בפיגוע טרור, רק בגלל שעטה טלית והחזיק בארבעת המינים בלב תל אביב". עוד אמר נתניהו: "אין גבול לשנאה ולטירוף. תתביישו!" לאחר התקרית הגיב הרב וטען שאיש לא דחף אותו, ושמלבד כמה מפריעים הייתה תפילת מכבדת.

אותו איש שצולם דוחף את הרב ליאו די לכאורה, הוא עו"ד מיכאל ספרד שעבר במקום. ספרד צייץ מחדש את טענתו של נתניהו וכתב, "גיליתי לפני כמה שעות שאני במרכזו של סיפור שהתנפח, ולתומי חשבתי שאם גם הרב ליאו די אמר שלא הותקף מישהו יאמין לו".

 

בציוץ גולל עוה"ד ספרד את השתלשלות האירועים: עבר במקרה בכיכר דיזנגוף ונחשף להתקלות בשל התפילה שנעשתה בהפרדה עם שלט ששימש כפרגוד. "התפתח וויכוח עם אחת הנשים ב'עזרת נשים'", כתב ספרד, "ומנהל התפילה (שלא ידעתי מי הוא) ניגש וחצץ בינינו. הוא נעמד ממש מעליי, ברגע זה הבנתי שהדברים עלולים להתלהט ושאני צריך להיחלץ משם. מה שרואים בסרטון החתוך הוא הניסיון שלי (גם אם גמלוני) להתרחק מהסיטואציה", הודה.

עו"ד מיכאל ספרד (צילום: אורי לנץ פלאש 90)
עו"ד מיכאל ספרד | צילום: אורי לנץ פלאש 90

הרב והאב השכול ליאו די התראיין לתקשורת לגבי אותה תפילה שהוביל הבוקר בכיכר דיזנגוף, וטען כי הייתה תפילה מכובדת ושמחה, על אף אנשים בודדים שהפריעו ועשו רעש. עוד סיפר כי הרבה משתתפים מתל אביב הצטרפו לתפילה, וכי נראה שקיימת תמיכה בתפילה בציבור, גם בנפרד.