יו"ר ועדת הכספים חה"כ משה גפני תקף אמש (שבת) את המפגינים נגד המהפכה המשפטית, וטען כי הם "מנהלים מלחמת דת". לדבריו, המלחמה של המפגינים "אינה כלכלית, ביטחונית או חברתית". הוא הדגיש: "זו מלחמת דת נגדנו, כך אנחנו צריכים להתייחס לזה. ראינו ביום כיפור בתל אביב שאנשים התפללו כל נדרי ובאו האנשים מהמחאה, או איך שהם קוראים לעצמם, ומשכו למתפללים בציצית".

בדברים שאמר בכנס הבחירות המוניציפאליות של יהדות התורה , התייחס חה"כ גפני לאזהרות של בכירי המשק על פגיעת הרפורמה המשפטית בכלכלה - וטען שאלה היו אזהרות שווא. "הסבירו לי כמה הבעיה קשה, ומה עלולה לגרום הרפורמה הזאת. עבר מאז די הרבה זמן - הכלכלה מצוינת. כשרואים את ההיי-טק, הגירעון וההוצאות וההכנסות - לא רואים שיש משהו שונה, הכול בסדר".

 

יו"ר ועדת הכספים משה גפני (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
גפני: "הרפורמה לא פגעה בכלכלה, היא מצוינת" | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 דבריו של גפני מגיעים שבוע לאחר המהומות בערב יום הכיפורים, שבהם התפתחו עימותים בין מפגינים למתפללים בכיכר דיזנגוף בעקבות הצבת מחיצה מאולתרת להפרדה בין נשים לגברים. מאז, עיריית תל אביב-יפו הודיעה לארגון "ראש יהודי" שארגנו את אותה התפילה בכיכר, על הסרת ההיתרים לקיום אירועי הארגון בעיר בחג הסוכות. 

ביום שישי בצוהריים, בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את בקשת "ראש יהודי" למתן צו ביניים - וביקש מהצדדים "להגיע להסכמות ברוח החג". השופט ביקש מהצדדים להיפגש כדי להגיע להבנות, עיריית תל-אביב צריכה להשיב לפנייה של הארגון עד הערב. 

ראש יהודי, ישראל זעירא, יום כיפור, תל אביב (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
ישראל זעירא, יו"ר "ראש יהודי" | צילום: תומר נויברג, פלאש 90
העימותים בכיכר דיזינגוף ביום כיפור (צילום: יונתן זינדל, אבשלום ששוני, פלאש 90)
העימותים בכיכר דיזנגוף בערב יום הכיפורים | צילום: יונתן זינדל, אבשלום ששוני, פלאש 90

בהחלטתו של השופט מגן אלטוביה, נימק כי החלטת העירייה אינה נובעת משיקולים פסולים, ולכן אין בסמכות בית המשפט להתערב בה: "לא מצאתי בהודעת המשיבה (עיריית תל אביב) כי הופעלו על ידה שיקולים זרים או פסולים המקנים לבית המשפט סמכות והצדקה להתערב בשיקול דעת גוף כדוגמת המשיבה".