מפגן התמיכה של בכירי הליכוד בעבריין המורשע: שר המשפטים יריב לוין הגיע אמש (שני) לסוכה של ראש רשימת הליכוד בהרצליה - רפי חיים-קדושים, שהורשע בעבר בפלילים - וקרא לתמוך בו בבחירות לרשויות המקומיות. "אני כאן להבטיח שרפי קדושים יעמוד בראש הסיעה הגדולה בהרצליה", הצהיר לוין.

הקשר עם השרים, העבר הפלילי והכוח שצבר בליכוד: רפי קדושים מדבר

יריב לוין בסוכה של רפי קדושים
שר המשפטים לוין בסוכה של חיים-קדושים
רפי חיים-קדושים עם יריב לוין, ישראל כ"ץ ודוד אמסלם
חיים-קדושים עם לוין, כ"ץ ואמסלם

לוין אמר בדבריו בסוכה של קדושים: "שלא נטעה בדבר אחד - האיש הזה שעובד בשביל כולם כל כך הרבה כל השנה, לאורך שנים רבות, אנחנו צריכים להחזיר לו ולהחזיר לו בגדול ביום הבחירות למועצת העיר בהרצליה".

"אני נמצא כאן היום לא כדי לדבר על שום דבר אלא על דבר אחד – על המאמץ המשותף שלנו כדי להבטיח שרפי יעמוד בתום הבחירות הקרובות בראש הסיעה הגדולה ביותר במועצת העיר", המשיך לוין. "זו המטרה שלנו והיא מטרה אפשרית אם באמת לא נוותר על אף אחד. יש קמפיין ויש הסברה ויש הרבה דברים, בסוף בבחירות לראשות העיר מה שקובע זה כל אחד ואחת מאתנו".

לסוכה של חיים-קדושים הגיעו גם שר האנרגיה ישראל כ"ץ, שר התרבות והספורט מיקי זוהר, השרה להגנת הסביבה עידית סילמן, שרת ההסברה גלית דיסטל-אטבריאן, השרה לקידום מעמד האישה מאי גולן וחה"כ קטי שטרית.

מפגש בכירי הליכוד אצל העבריין רפי קדושים (צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
מפגש בכירי הליכוד אצל חיים-קדושים | צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

בחודש מרץ פרסם העיתונאי חיים לוינסון מ"הארץ" כי חיים-קדושים אירח בביתו את בכירי הממשלה. באחד הסרטונים מביתו נראה אז שר המשפטים יריב לוין נואם: "חברי רפי, בכל פעם מחדש אני נדהם מהעשייה שלך, מהנתינה שלך, אני חייב להגיד לך שכשראיתי היום את אימך ואת רעייתך - אני מבין מאיפה זה בא, מאיזה כוחות אתה שואב. לכן מגיע כל הכבוד", כשהקהל מגיב בתשואות.

בסרטון אחר מביתו בירך אותו השר במשרד המשפטים דודי אמסלם: "אני מברך אותך, את רעייתך, את הילדים, באמת שהקדוש ברוך ירעיף עליך רק טוב, בגלל שאתה עושה קידוש שם שמיים עצום". בביתו התארחו גם שר האנרגיה ישראל כ"ץ ושר התיירות חיים כץ.

מפגש בכירי הליכוד אצל העבריין רפי קדושים (צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
קרעי עם חיים-קדושים | צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

חיים-קדושים ריצה בעבר ארבעה עונשי מאסר: הוא הורשע במעשי אלימות, חטיפה וסחיטה, ועסק בנכיון צ'קים בשוק האפור. במשפטו של העבריין ריקו שירזי עלה כי השניים מיודדים ופועלים יחד. בשנים האחרונות פקד כ-700 חברים לליכוד – רבים מהם בני משפחתו ושכניו בשכונת נווה ישראל, על פי הפרסום, במטרה להשתלט על סניף המפלגה בהרצליה, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות.