בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו, ששוהה בארה"ב, שיתף אמש (שבת) לאלפי עוקביו מסרים נגד הצבא, בית המשפט והתקשורת. נתניהו העביר ל-13 אלף עוקביו בטלגרם הודעות מקבוצות ימין שונות, בה בין היתר האשימו את הצבא ובית המשפט במחדל השבעה באוקטובר. 

ההודעה הראשונה בחשבון הטלגרם של יאיר נתניהו הועברה מהקבוצה "ללא צנזורה חדשות ישראל בטלגרם". ההודעה עסקה ב"איך שינה בג"ץ את הסדרי הביטחון והוראות הפתיחה באש בגבול רצועת עזה". "במאות מקרים בג"ץ שינה חוקים, כללים ונהלים למרות שהוא דחה כביכול עתירות שהוגשו לו", נכתב, "קוראים לזה הונאת הציבור".

בהמשך נכתב: "בג"ץ תחילה מקיים דיון, לאחר מכן מנהל מו"מ מאחורי הקלעים ומגיע להסדר עם העותרים והמדינה ובסוף הם דוחים את העתירה. כך זה קרה עם שינוי הוראות הפתיחה באש בגבול עזה. זה מה שהביא למצב שמחבלים הגיעו עד לקו הגדר ועשו ככל העולה על רוחם".

מאוחר יותר שיתף יאיר נתניהו התייחסות לפרסום ב"חדשות סוף השבוע", ולפיו התצפיתניות בגבול עזה התריעו על התנהלות העזתים, אך המפקדים לא הקשיבו להם. "דרג הפיקוד בצה"ל מנותק מן החיילים, עם יהירות, שאננות ומסוכנות", פרסם.

בנו של ראש הממשלה שיתף גם כתבה שפורסמה ב"כאן", ובה נכתב כמה ימים לפני הטבח של 7 באוקטובר: "המסר של השב"כ ושל צה"ל לדרג המדיני: כדי לשמר את השקט ברצועה - צריך להמשיך הפעולות כלכליות עבור עזה".

יאיר נתניהו התייחס גם לשאלות שנשאל ראש הממשלה במסיבת העיתונאים שנערכה היום. "פשוט לא ייאמן במה הכתבים מתעסקים", העביר מקבוצת "חדשות ישראל בטלגרם". "אולי תתעניינו במה שקורה בשטח? אולי תיתנו גיבוי לצבא בתקשורת העולמית במקום לנסות לסכסך בכל מקום?"

במסיבת העיתונאים עצמה התייחס אביו ראש הממשלה לשאלות הפוליטיות ואמר לכתבים: "אני פשוט נדהם. חיילינו נלחמים בעזה, נופלים בקרב, משפחות החטופים בסיוט ענק וזה מה שיש לכם לעשות? יהיה זמן לפוליטיקה".