פרסום ראשון: השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ביקר ביקור פתע בשעות הלילה (בין שלישי לרביעי) בכלא גלבוע. אל הביקור שהוגדר חריג התלוו חנמאל דורפמן ראש המטה של בן גביר, קובי יעקובי המזכיר הביטחוני לשר, ואנשים נוספים מהמשטרה.

בבית הכלא גלבוע הופתעו מהביקור של השר שארך כשעה. בן גביר אומנם הסתובב, הסתכל על בית הכלא וערך כמה צילומים, אך בשב"ס לא הבינו מה התועלת שבביקור ולמה לא עודכנו מראש. לפי גורמים שנכחו במקום, במהלך הסיור הכללי והלא ממוקד בן גביר לא הרבה בשאלות. הגורמים הוסיפו כי לא נראה שהייתה מטרה מסוימת וחשובה בביקור, וטענו שלא הופקו ממנו תובנות חדשות. 

בכירים בשב"ס שכאמור לא ידעו על הביקור תחילה, הופתעו, ובהמשך טענו: "השר בא בלילה לסיבוב דאווין אצלנו כדי שיוכל אח"כ לטעון שפיקח על השב"ס והוא בעניינים, אבל למעשה אין לביקור שלו שום משמעות אופרטיבית". בראיונות שקיים הבוקר בתחנות הרדיו אף טען בן גביר כי הוא נוהג לאתגר את נציבת שב"ס וכי יש לו מקורות עצמאיים בתוך הארגון, אולם לא הזכיר את הביקור הלילי בכלא גלבוע. 

ביקור השר בבית הכלא מגיע על רקע פרשת הסוהרות בכלא רמון, לאחר שעלה חשד כי כמה סוהרות קיימו קשר אינטימי עם אסיר ביטחוני. נכון לאתמול, לא עלה חשד נגד בעלי תפקידים בשב"ס שידעו על האירועים ולא דיווחו.