המתיחות בין נתניהו לגלנט - פרטים חדשים: שלשום היה צריך להתקיים דיון רגיש מאוד בעניין מבצעי בין שר הביטחון יואב גלנט, הרמטכ"ל הרצי הלוי, ראש המוסד דדי ברנע וראש השב"כ רונן בר. הערב (שישי) פרסמנו כי ראש הממשלה נתניהו אסר על ראש המוסד ועל ראש השב"כ להשתתף בדיון. 

נציין כי מדובר בדיון מבצעי בזמן מלחמה, וההצעות שהיו מתגבשות בו, היו מובאות בהמשך לאישור ראש הממשלה נתניהו.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "נתניהו לא מגביל את ראש המוסד. הוא יכול להגיע לכל דיון בכפוף ללוח הזמנים שלו. הקבינט לניהול המלחמה הוא הפורום שמתווה מדיניות וקובע בעניין השבויים והנעדרים, ואין בלתו". שר הביטחון גלנט לא הגיב על הדיווח.

חשוב לציין כי בניגוד לתגובת לשכת רה"מ, האיסור הוטל לא רק על ראש המוסד, אלא גם על ראש השב"כ. לשכת רה"מ התייחסה אל הדיון כאילו היה בנושא עסקת החטופים, אלא שבמקרה הזה מדובר בדיון מבצעי בעת מלחמה.

השבוע פרסם כתבנו ירון אברהם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מנע משר הביטחון גלנט לקיים דיונים בסוגיית השבויים והנעדרים, בנוכחותו של ראש המוסד ברנע. נתניהו, כך לפי אותם גורמים, לא יכול למנוע דיונים פנימיים של שר הביטחון עם הרמטכ"ל הרצי הלוי ועם האלוף במילואים ניצן אלון, אך סירב שראש המוסד ייקח בהם חלק.

גלנט הוציא לפחות שני זימונים בנושא לברנע. בלשכתו של שר הביטחון התקבלה הנחיה מלשכת ראש הממשלה, שלפיה נתניהו לא מאשר את הפורום.