מאחורי הקלעים של ועדת הכספים: רעיית רה"מ שרה נתניהו ניסתה בכל דרך למנוע את ההכרה באחים לנשק כעמותה שהתורמים שלה מקבלים זיכוי מס. אמש (רביעי) חשפנו ב"מהדורה המרכזית" כי נתניהו שלחה שליחים ונעזרה ביועצו של נתניהו כדי ללחוץ על יו"ר ועדת הכספים חה"כ משה גפני לשם כך.

מערך נעדרים אחים לנשק (צילום: החדשות 12)
מערך נעדרים אחים לנשק, ארכיון | צילום: החדשות 12

הניסיון של שרה נתניהו למנוע את ההכרה בעמותת אחים לנשק מגיעה למרות שמתחילת הלחימה מפעיל הארגון חמ״ל סיוע ענק לחיילים ב"אקספו" בתל אביב, ולמרות שהאישור לזיכוי מס הוא לחצי שנה בלבד. בלשכת ראש הממשלה מכחישים’ וטוענים – אנו לא עוסקים בדברים כאלה בזמן מלחמה.

פרופ' קרין נהון ראש מערך נעדרים אחים לנשק (צילום: החדשות 12)
פרופ' קרין נהון ראש מערך נעדרים אחים לנשק | צילום: החדשות 12

מאז תחילת המלחמה ארגונים רבים נרתמו למאמץ הלאומי, אך על המרכז שהקים ארגון אחים לנשק במתחם "אקספו" בתל אביב קשה להתעלות. בקומת החניון פתח הארגון מרכז תרומות ענק עם היקף אדיר של חבילות לחיילים ולאזרחים, עשרות מתנדבים וארגון מופתי. שתי קומות מעל – חמ"ל ענק ובו עשרות מתכנתים ואנשי הייטק עם מטרה אחת: להבין מה עלה בגורלו של כל נעדר.

שרה נתניהו
שרה נתניהו. ניסתה למנוע את הכרתם כעמותה

"המטרה שלנו בעצם היא להבין את הסטטוס של כל נעדר ונעדר. האם הוא חלל או חטוף", הבהירה פרופ' קרין נהון, ראש מערך הנעדרים של "אחים לנשק". בחמ"ל ישבו מיטב המוחות: מומחי רשתות חברתיות, אנשי מידע, מדענים ותחקירנים. "יש לנו עשרים לקוחות", המשיכה פרופ' נהון. "החל מלהב 433, המשך במערך המ"מ ועד לאגף לאיתור נעדרים והשב"כ. אנחנו עובדים מול כולם בשוטף, ואפילו מקבלים מהם מידע על מנת לנסות לפענח קייסים מסוימים".