העימות הבא בתוך הקואליציה? לאחר שאלפי יהודים עלו בחג להר הבית, ביקורת קשה נשמעה מצידו של, יו"ר דגל התורה, חה"כ משה גפני שהודיע הערב (רביעי) כי הוא דורש מהממשלה לסגור את האתר בפני יהודים בנימוק שהגעה לשם היא חטא.

"העלייה להר הבית כרוכה באיסור חמור של חיוב כרת, כואב הלב ש-3,000 יהודים עברו על האיסור החמור הזה ועלו להר הבית", מסר גפני והוסיף: "אין חלקנו עמהם. ואנחנו דורשים לסגור את הר הבית ליהודים".

עד כה עלו במהלך חול המועד סוכות יותר מ-4,600 יהודים להר הבית. תום ניסני, מנכ"ל הארגון "בידינו למען הר הבית", השיב לגפני עם "תיקון" הנתון ותקף בחזרה את חבר הכנסת: "גפני, בלי אותם 3,000 (אגב יותר, מחר נעבור 5,000 עולים בשבוע אחד!!!) כבר לא היה נשאר הר הבית בכלל. אבל תמשיכו להתנכר להר, נסתדר בלעדיכם".

דבריו של חבר הכנסת גפני מהווים מתקפה ישירה על השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, שפועל לפתיחת הר הבית ליהודים בכל שעות היממה ולקיום תפילות במניין. רק השבוע פרסם בן גביר ציוץ משלו שבו דווקא בירך על העלייה במספר היהודים שמעוניינים להגיע לאתר: "כך נראית משילות! נשימה עמוקה ולאט לאט המדיניות מחלחלת לכולם".

בעקבות הציוץ הזה, בכירי מערכת הביטחון נאלצו לשוחח עם מקביליהם הפלסטינים ולהבהיר שלמרות ההודעה הזו - אין מבחינת ישראל שינוי בסטטוס קוו במקום. בשל הסיכון בהסלמה, גם הובהר שישראל לא תנקוט כל צעד חד-צדדי שיכול להסב נזק כלשהו.

"ההתנהגות של בן גביר מסוכנת", אמרו בתחילת השבוע גורמי ביטחון בתגובה לציוץ. "צריך לגלות אחריות לאומית בכל התבטאות על הר הבית. זה מיד משפיע על כל הזירות. הוא משחק באש, במיוחד אחרי שהצלחנו עכשיו להוריד את גובה הלהבות".