ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנשאר להשגחה הלילה (בין שבת לראשון) בבית החולים שיבא תל השומר, שוחרר לאחר שעבר הבוקר סדרת בדיקות רפואיות בחדר הצנתורים. מלשכתו נמסר: "הבדיקות תקינות, מצבו טוב מאוד".

מבית החולים שיבא נמסר: "ראש הממשלה נתניהו סיים סדרת בדיקות ונמצא במצב מצוין. אבחנתנו, בסיומן של כלל הבדיקות שבוצעו, כולל בדיקות המעבדה, שסיבת האשפוז היא התייבשות. ליבו תקין לחלוטין, ללא שום ממצא. הצוות הרפואי החליט לבצע סדרת בדיקות מקיפות ושגרתיות שמתבצעות בהכרה מלאה, כולל בדיקה חשמלית של הלב, שכולן יצאו תקינות לחלוטין".

"בשום שלב לא אובחנה הפרעה כלשהי בקצב הלב", הדגישו בבית החולים. "לצורך המשך מעקב שגרתי החלטנו להשתמש בהולטר תת-עורי, כפי שנהוג, כדי לאפשר לצוות המקצועי הרפואי הצמוד של ראש הממשלה להמשיך במעקב שוטף".

אחרי שפונה אתמול בשעות אחר הצוהריים למיון לאחר שחש ברע, החליט הצוות הרפואי בשיבא להשאיר את רה"מ נתניהו ללילה להשגחה במחלקה הקרדיולוגית בבית החולים. "מרגיש טוב מאוד, מודה לכולם על הדאגה", אמר ראש הממשלה בסרטון מביה"ח. "ביליתי עם רעייתי בכנרת בשמש בלי כובע ומים לא רעיון טוב. רוצה להודות לכולכם על הדאגה ולצוותים הרפואיים בשיבא שבדקו אותי ברוך השם מרגיש מאוד טוב". בעקבות מצבו הרפואי של נתניהו, ישיבת הממשלה שתוכננה להתקיים הבוקר נדחתה למחר. 

לשכת ראש הממשלה והמרכז הרפואי שיבא מסרו אתמול הודעה משותפת, ובה סיפרו כי נתניהו בילה שלשום בכנרת בשעות החום. אתמול, בעת ששהה בביתו שבקיסריה, התלונן רה"מ על סחרחורת קלה, קיבל טיפול ראשוני מפרמדיק של היחידה לאבטחת אישים של השב"כ ולאחר התייעצות עם רופאו האישי הגיע לבית החולים.

רופאו האישי של ראש הממשלה, פרופסור צבי ברקוביץ' הגיע לבית החולים. בשיחה הוא הבהיר כי מצבו של ראש הממשלה "טוב ויציב". כמו כן, נתניהו הגיע בהכרה מלאה אל המיון וצעד באופן עצמאי מרכבו אל בית החולים.

בי"ח שיבא תל השומר (צילום: פלאש 90)
רה"מ נתניהו פונה לבית החולים שיבא לאחר שחש ברע | צילום: פלאש 90

הגעתו של ראש הממשלה לבית החולים מצטרפת למקרה נוסף שהתרחש ביום הכיפורים האחרון, שגם אז הוא חש ברע ופונה לבית החולים במהלך תפילת נעילה. נתניהו שוחרר לביתו לאחר זמן קצר כשכל תוצאות הבדיקות שביצע יצאו תקינות לחלוטין והוא שב לפעילות מלאה כבר ביום למוחרת.