לפני המראתו לעצרת האו"ם בארה"ב, ראש הממשלה נתניהו תקף הלילה (שני) את המוחים נגד המהפכה המשפטית וטען שהם "חוברים לאש"ף ולאיראן". נתניהו הוסיף: "המחאה מאורגנת וממומנת ופורמות את כל הגבולות. הם הביאו לכך שחסימת צירים וסרבנות הם דברים נורמליים. הם מוציאים את דיבתה של ישראל בעולם".

"כוח קפלן" מיהרו לענות לנתניהו: "נתניהו מחבר את ישראל לפולין, הונגריה טורקיה ואיראן - משטרים דיקטטורים אפלים. נתניהו הרס את תדמית ישראל בעולם, והדבר היחיד שעוד מציל אותה הם המפגינים והמפגינות ששומרים על הערכים הדמוקרטיים של ישראל".

 

הפגנות בניו יורק לקראת הגעתו של רה"מ נתניהו
"קריים מיניסטר" במחאה על בניין בניו יורק

גם המערכת הפוליטית סערה בעקבות דברי נתניהו. ראש האופוזיציה יאיר לפיד כתב בחשבון הטוויטר שלו: "אין אדם שהרס את תדמיתנו בעולם יותר מנתניהו בחודשים האחרונים. אין דבר שמסייע יותר לאיראנים מהמהפיכה המשטרית של ממשלתו. ההאשמות שלו כלפי הפטריוטים של המחאה הן עוד הוכחה לשיבוש חמור בשיקול הדעת ובקריאת המציאות שלו".

חה"כ בני גנץ הגיב להשתלחות של ראש הממשלה במפגינים ואמר כי "המתקפה של נתניהו חמורה וראויה לכל גינוי". גנץ הוסיף ואמר: "גם אם לא מסכימים על דרך הפעולה, מדובר בפטריוטים, אוהבי המדינה. את הנזק האדיר שנתניהו גורם לחברה הישראלית בהתנהלותו, גם אלף נאומים חוצבי להבות באו"ם לא יתקנו. הגיע הזמן לעצור את ההפיכה המשטרית".

בתחילת דבריו אמר נתניהו שהוא ידון עם הנשיא ביידן על איראן ועל הרחבת מעגל השלום, ויפגוש גם מנהיגים נוספים. הוא ציין גם את פגישתו עם אילון מאסק, אותו כינה "האיש שמוביל את ההתפתחות הדרמטית ביותר בטכנולוגיה האנושית", ואמר שיפעל לכך שמאסק ישקיע בישראל. 

ישראלים בניו יורק וברחבי ארה"ב משתתפים מרחוק בחודשים האחרונים בהפגנות נגד המהפכה המשפטית. לקראת ביקורו של נתניהו בניו יורק, ישראלים מכל רחבי ארה"ב, וגם מוחים מהארץ, יגיעו לעיר וצפויים להפגין מול ראש הממשלה. שתי ההפגנות הגדולות מתוכננות לטיימס סקוור ביום הגעתו של ראש הממשלה לעיר, ומול בניין האו"ם ביום שישי בזמן נאומו ובזמן הפגישה עם ביידן. "זו תהיה אם כל ההפגנות, הפגנת הישראלים והיהודים הכי גדולה שהייתה אי פעם", טענה שני גרנות-לובטון, ממובילות מחאת ניו יורק. 

המחאה תלווה את נתניהו גם בסן פרנסיסקו, שם הוא ייפגש עם יו"ר טסלה ו-X (לשעבר טוויטר) מאסק. אופיר גוטלזון, ממובילי המחאה בסן פרנסיסקו, הבהיר: "איפה שזה לא יהיה, הקהילה היהודית והישראלית של סן פרנסיסקו תפגוש אותו. נמשיך איתו לאן שהוא לא ימשיך".