שר התקשורת שלמה קרעי (הליכוד) קרא היום בריאיון ל"מהדורה ראשונה" לפטר את היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרבה-מיארה. "היועמ"שית צריכה ללכת הביתה היום, אנחנו לא יכולים לפטר אותה בגלל עילת הסבירות". 

קרעי התייחס גם לאמירתו של המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך - ולהתפתחויות האחרונות במשפט נתניהו: "אותו אלשיך שביומו האחרון כמפכ"ל הגישו את ההמלצה לאישום בשוחד, אומר שהבינו שלא הצלחנו לבסס את האישום בבית המשפט. הכול מתרסק, כמו שאמרנו כמו מגדל קלפים. בהחלט צריך להעמיד לדין את מנדלבליט".

גלי בהרב מיארה
היועמ"שית גלי בהרב מיארה

"הציבור רואה שהשופטים בעצמם לא מאמינים בתיק, ואומרים לפרקליטות כדאי לך למשוך את תיק השוחד. זה יום כיפור של הפרקליטות", אמר קרעי והתייחס לאפשרות שהממשלה תפטר את היועמ"שית: "ביום כניסתה לתפקיד אמרתי לה לא להביא איתה הרבה חפצים כי היא תלך הביתה מאוד מהר. אני עדיין חושב שזה מה שצריך להיות. בגלל זה אנחנו עושים רפורמה במערכת המשפט".

"מבחינתי היא צריכה ללכת היום, אי אפשר לעשות זאת בגלל הסיפור של עילת הסבירות. לא תהיה כנופיית שלטון החוק שיכולה להפוך שלטון ולהדיח רה"מ מכהן", סיכם. 

בליכוד פרסמו הודעה והתנערו מדבריו של קרעי: "דבריו של השר קרעי משוללי כל יסוד ואינם מייצגים את דעתו של ראש הממשלה. צמצום עילת הסבירות מקודם בהתאם למתווה שופט העליון סולברג ומצע מפלגתו של גדעון סער. שאלת פיטוריה של היועמ"שית אינה על הפרק".