כפי שפרסמה שלשום (רביעי) יעל אודם, שר החינוך יואב קיש עושה מאמצים על מנת לפטר את יו"ר יד ושם דני דיין, זאת על אף שהוא מכהן בתפקיד כשנתיים בלבד. כעת, נחשפת הסיבה המפתיעה: אשת ראש הממשלה זעמה על בחירתו של דיין להזמין את הזמרת קרן פלס להופיע בטקס יום הזיכרון ביד ושם וביקשה מלשכת ראש הממשלה לפעול. פלס כזכור, התבטאה במספר מקרים נגד הממשלה ונגד קידום המהפכה המשפטית.

שרה נתניהו (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)
פנתה ללשכה וביקשה שיטפלו בנושא. שרה נתניהו | צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

כבר בתחילת הקדנציה החליטה הקואליציה לנסות להדיח את כל בעלי התפקידים שמונו בתקופת ממשלת בנט-לפיד. הנושא נזנח עם הזמן, אך שוב עלה על סדר יומה של לשכת ראש הממשלה בחודש אפריל - עם הופעתה של הזמרת קרן פלס בטקס הזיכרון של יד ושם.

באותו החודש, פלס הופיעה בהאנגר 11 לבושה תלבושת של מחאת השפחות, ושרה את שירה "רק אלוהים ישפוט אותי". בשבוע שבו התקיים הטקס, הזמרת אף הופיעה בהפגנה בקפלן. הבחירה בה לטקס ביד ושם העלתה את חמתה של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, והיא ביקשה מגורמים בלשכת ראש הממשלה לטפל בנושא.

בלשכת נתניהו ידעו שהחוזה עם פלס נחתם חודשים לפני שהביעה תמיכה במחאה, אך דאגו לפנות ליד ושם לפני הטקס ולוודא שיימנעו פרובוקציות במהלכו. גורם בלשכת ראש הממשלה סיפר כי דני דיין לא הצליח ליישר את ההדורים מול הלשכה ולכן הוחלט שם להדיחו מהתפקיד בטענה ל"ליקויים בניהול". כך, אחד התפקידים החשובים בעולם היהודי עומד בצל סערה בשל ניסיונות לקדם עוד מינוי פוליטי, ולוודא שבראשו עומד אדם שמקבל הנחיות ישירות מהלשכה. ממשרד ראש הממשלה נמסר כי הפרסום שקרי, לא היה ולא נברא.

הזמרת הגיבה לסערה כמה שעות אחרי שפורסם התחקיר וכתבה "סליחה, זה גדול עליי. בחיים לא הייתי מאמינה שיום אחד אכנס למאקו כדי להתעדכן שהכול קורה מחר עם הלימודים כמתוכנן וזאת הכותרת שתחכה לי". עוד הוסיפה הזמרת: "בדקתי, זה לא לילה אחד באפריל". 

קרן פלס (צילום: מתוך האינסטגרם של קרן פלס)
הפוסט שפרסמה הזמרת בתגובה על הפרסום במהדורה המרכזית | צילום: מתוך האינסטגרם של קרן פלס

מ'בונות אלטרנטיבה' נמסר בתגובה להדחתו של דני דיין מתפקיד יו"ר הנהלת יד ושם: "מבצע הרדיפה החל, והנה הקורבן הראשון. מדיחים יו"ר מתפקידו רק כי העיז להזמין לאירוע זמרת שסומנה ע"י גורמים קיצוניים כמתנגדת לשלטון. הממשלה מנסה להשתיק אותנו ולרדוף אותנו, אבל אנחנו כאן כדי להישאר, על הבמות ובכל מקום".