ראש המטה לביטחון לאומי בהתבטאות חריגה: בריאיון שישודר הערב (שני) בתוכנית "אנשים", הודה צחי הנגבי כי המחאה נגד המהפכה המשפטית היא זו שעצרה את החקיקה ומנעה מדאגות המוחים ש"הולכים לדיקטטורה" להתממש. "המחאה הייתה הגורם האפקטיבי ביותר בעצירת התוכנית המקורית של הרפורמה", הסביר הנגבי, "זו עובדה".

הנגבי סיפר שהופתע מעוצמת התגובה לחקיקה המשפטית: "מאוד שמחתי כשהבנתי שהתחזיות השחורות של המוחים פשוט לא הולכות להתגשם". הוא הבהיר כי אותן תחזיות הן "הליכה לדיקטטורה". המראיין חידד: "זה בגלל המחאה", וראש המל"ל השיב: "חד וחלק".

צחי הנגבי באולפן שישי (צילום: N12)
הנגבי: "שמחתי כשהבנתי שהתחזיות לא יתממשו" | צילום: N12

התבטאותו החריגה של הנגבי מצטרפת לדבריו מחודש אפריל האחרון בריאיון ב"אולפן שישי", אז התייחס למשבר ביחסים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא ארה"ב ג'ו ביידן. "אם לא הייתה הרפורמה המשפטית - נתניהו כבר היה מבקר בוושינגטון", הודה אז. הנגבי חשף בריאיון כי הערכת המצב של המל"ל שונתה בעקבות המחאות: "יש תעוזה והתרסה הולכת וגוברת בכלל הזירות מסביבנו מתוך תחושה שמדינת ישראל מתפוררת".

 

ביבי נתניהו, ג'ו ביידן, ארצות הברית, אמריקה, רפורמ (עיבוד: תומר נויברג, AP, פלאש 90, AP, רויטרס)
הנגבי בהתטאות קודמת: "ברור לי שאם לא הייתה רפורמה משפטית - נתניהו היה כבר בבית הלבן" | עיבוד: תומר נויברג, AP, פלאש 90, AP, רויטרס

השר לשעבר הנגבי מונה לראש המטה לביטחון לאומי בסוף השנה שעברה. ראש הממשלה נתניהו מינה אותו לתפקיד לאחר שלא נבחר לכנסת ברשימת הליכוד. הנגבי הוא ראש המל"ל הראשון ללא עבר בגוף ביטחוני. עם זאת, הוא כיהן כחבר קבינט וכיו"ר ועדת החוץ והביטחון.

הריאיון המלא עם צחי הנגבי ישודר הערב בתוכנית "אנשים" בקשת 12 בשעה 23:30.