הפגישה המיוחלת - והנושאים הבוערים: פגישת ראש הממשלה נתניהו עם נשיא ארה"ב ביידן תתקיים היום (רביעי) בשעה 17:00 (ישראל) בניו יורק, זאת לאחר 9 חודשי כהונה בהם לא הוזמן נתניהו לארצות הברית. בפגישה, שתתקיים במלון אינטרקונטיננטל שבמנהטן, צפויים השניים לדון בין היתר במהפכה המשפטית – בעוד שהמפגינים מחכים לשיירת ראש הממשלה מחוץ למלון כבר לפני הפגישה הצפויה.

ארבעת הנושאים העיקריים שצפויים לעלות בחדר הסגור הם כאמור המהפכה המשפטית והדאגה מפניה בארה"ב, דרכי המאבק באיום האיראני, עדכונים על הסכם הנורמליזציה האפשרי עם סעודיה והסוגיה הפלסטינית.

מפגינים נגד המהפכה המשפטית מחוץ למלון בו תיערך פגי (צילום: כוח קפלן)
מפגינים נגד המהפכה המשפטית מחוץ למלון בו תיערך פגישת נתניהו-ביידן | צילום: כוח קפלן
הנושאים שיעלו בשיחה בין נתניהו לביידן  (צילום: reuters, פלאש 90)
צילום: reuters, פלאש 90

מארגני המחאה הודיעו כי במקביל להפגנות בניו יורק, ייערכו מחאות גם מחוץ למבני שגרירות ארה"ב בירושלים ובתל אביב. "נתניהו הורס את הברית עם ארצות הברית", נמסר מכוח קפלן. "נתייצב בהמונינו מחוץ לשגרירות ונבהיר לנתניהו שישראל לא תהיה דיקטטורה".

אמש פעילי המחאה בניו יורק העמידו תערוכה בכניסה למוזיאון המטרופולין המפורסם, בה מוצגות יצירות האמנות המפורסמות ביותר באוסף המוזיאון ובהן מופיע נתניהו במדי אסיר ובצורות שונות. לי קינד, ממארגני המחאה: "הזוג נתניהו נצורים במלון ולא יוצאים ממנו על מנת לא לפגוש אותנו, אז אם הם לא נהנים מהאמנות - נכניס אותם ליצירות עצמן".

המחאה נגד נתניהו מחוץ למוזיאון המטרופוליטן (צילום: UneXeptable)
המחאה נגד נתניהו מחוץ למוזיאון המטרופוליטן | צילום: UneXeptable
המחאה נגד נתניהו מחוץ למוזיאון המטרופוליטן (צילום: UneXeptable)
המחאה נגד נתניהו מחוץ למוזיאון המטרופוליטן | צילום: UneXeptable

עם נחיתתו של נתניהו בארצות הברית הקרינו פעילי מחאה על בית הכלא המפורסם "אלקטרז", שהיה אחד מבתי הכלא השמורים בעולם, מיצג מחאה בו הוקרנה על הכלא כתובת מתחלפת "ברוך הבא ביבי לאלקטרז" ו"נתניהו דיקטטור במנוסה". לצד הכתובות, הוצג נתניהו כמי שעומד מאחורי סורג ובריח.

לו"ז ראש ממשלת ישראל נתניהו (צילום: החדשות 12)
לו"ז ראש ממשלת ישראל נתניהו | צילום: החדשות 12

אמש נפגש עם נשיא טורקיה רג'פ ארדואן. השניים דנו בקידום היחסים בתחומים שונים וכן בסוגיות אזוריות ובין-לאומיות, לרבות הנורמליזציה בין ישראל לסעודיה. נתניהו הודה לארדואן על שיתוף הפעולה בין ארגוני הביטחון, שסייע בסיכול כוונות זדון של חוליות טרור לפגוע בתיירים ישראלים באיסטנבול, והוסיף: "הקשרים בינינו מתחזקים".

הפגנה נגד נתניהו בקליפורניה, לפני הפגישה עם מאסק (צילום: רויטרס)
הפגנה נגד נתניהו בקליפורניה, לפני הפגישה עם אילון מאסק | צילום: רויטרס

ראש הממשלה ינאם בעצרת הכללית של האו"ם בניו-יורק ביום שישי בבוקר, שעון ישראל. הוא ניסה לשנות את מועד הנאום כדי שיהיה בשעת מהדורות החדשות בטלוויזיות בישראל, אך בקשותיו לא נענו. נתניהו יישאר לסוף שבוע בניו-יורק ויחזור לארץ ביום ראשון בבוקר.