סגן יו"ר הכנסת נגד הציונות והחילונים: חה"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) התייחס אמש (ראשון) לדברי הבורות, כלשונו, של ראש הממשלה בנימין נתניהו שלפיהם "הקב"ה לא תמיד הגן עלינו", והזהיר: "הסו לכם כאשר אתם מאשימים את אלוקי ישראל, במחדליכם ופשעיכם. אם לא זכות שומרי התורה, מזמן הייתה מדינת ישראל מחוקה ממפת המזרח התיכון". יו"ר סיעת יהדות התורה וסגן יו"ר הכנסת אף טען כי "היהודים בתפוצות חיים בשלום ובשקט יחסי" וכי "רק בישראל נשפך דם יהודי כמים".

בתגובה הבוטה שפרסם על הודעת האזהרה של נתניהו לישראלים באומן, האשים אייכלר את הציונים בהתנכרות ליהודי הגולה, בהכשלת "תוכניות ההצלה" של יהודי אירופה ובהשפלת "יהודי הגטאות" לאחר השואה.

ח"כ ישראל אייכלר (צילום: אורי לנץ, פלאש/90 )
"הקב"ה הציל אותנו מהתבוללות המשטר החילוני". אייכלר | צילום: אורי לנץ, פלאש/90

בדברים הקשים תקף חה"כ מיהדות התורה, תוך שכתוב בוטה של ההיסטוריה: "זה יותר ממאה שנה שאלוקי ישראל מציל את ארץ ישראל מיד אלילי הכוח, התרבות הרעה והתבוללות המשטר החילוני. הציונים והפרטיזנים לא מנעו שואה באירופה. הגרמנים נבלמו בדרך לכיבוש ארץ ישראל בניסי ניסים ולא בגלל הציונים".

"הציונים התנכרו ליהודי הגולה", הוסיף ח"כ אייכלר. "חלק מאנשי היודענראט שיתפו פעולה עם הנאצים. חלקם סחרו ומכרו את יהודי הגולה. ההנהגה הציונית בארץ סירבה והכשילה 'תוכניות ההצלה', (כידוע מספר 'מן המיצר' של הרב וייסמנדל וספרי היסטוריונים רבים כמו שבתי בית צבי, ש. תמיר ו'כחש' של בן הכט ועוד). חלק מהציונים אף קראו ליהודי הגטאות: "אבק אדם - שילכו לגורלם. גם לאחר השואה, כל המהגרים היהודים בתפוצות העולם, חיים מאז בשלום ובשקט יחסי. רק בארץ ישראל נשפך דם יהודי כמים, מאז ועד הנה. סכנת השמדה גרעינית מאיימת על מדינת ישראל בלבד".

ש"ס: 7 מנדטים, יהדות התורה: 7 מנדטים (צילום: פלאש 90, חדשות)
נגד הציונות והחילונים. אייכלר | צילום: פלאש 90, חדשות

יו"ר סיעת יהדות התורה התייחס גם למלחמת יום הכיפורים ולמחאה נגד החקיקה: "לאחרונה התגלו חדלונם ושפלותם של אלילי הכוח והכזב ומחדלי הממשלה, במלחמת יום הכיפורים תשל"ד. ה'גנרלים' לשעבר 'המורדים' היום, מסיתים למלחמת דמים בתוך הגטו העברי בארץ ישראל. כשרואים מי היו הגנרלים, מבינים כי רק בניסי השם אלוקי ישראל אנו שורדים. מובילי מלחמת הדיקטטורה של הבג"ץ, הפכו למלשינים נגד ישראל בכל העולם ומאשימים אותה באפרטהייד ובפשעי מלחמה, כאויבים הגרועים ביותר באיסלאם. הסו לכם כאשר אתם מאשימים את אלוקי ישראל, במחדליכם ופשעיכם".

"בתקופה שהטרור משתולל והרחובות בוערים צריכים להתפלל לשומר ישראל", סיכם ח"כ אייכלר: "אם לא זכות שומרי התורה, מזמן הייתה מדינת ישראל מחוקה ממפת המזרח התיכון. שומר ישראל ישמור שארית ישראל, האומרים שמע ישראל".

שר החינוך יואב קיש (הליכוד) יצא נגד דברי אייכלר וכתב בחשבון הטוויטר: "אני קורא לחה"כ אייכלר לחזור בו מדברי הבלע האנטי-ציוניים שהוא כתב. כנכדו של בריגדיר קיש שנלחם בנאצים, כציוני, כיהודי וכחייל בצבא הגנה לישראל שלחם באויבינו, אני מתבייש בדברים שכתבת".

חה"כ נעמה לזימי (העבודה) תקפה בחשבון הטוויטר: "זה הטקסט הכי אנטישמי ואנטי ציוני שקראתי בעת הזו והוא יוצא מחבר הממשלה הזו. גם בלי הפיכה ובלי החורבן שהם ממיטים עלינו, אין זכות קיום לקואליציה וממשלה שאלו חבריה. אין שום הסבר שיוכל לאפשר טקסט גזעני וחולני שכזה".

העימות בין נתניהו לחרדים החל לאחר שנתניהו, ששוחח עם נשיא אוקראינה זלנסקי על סוגיית אבטחת המתפללים באומן, פרסם הודעה שבה אמר שישראלים שיבקרו שם יהיו ערבים לביטחונם והסביר: "הקב"ה לא תמיד הגן עלינו, גם לא על אדמת אירופה ועל אדמת אוקראינה". זמן קצר לאחר מכן, בש"ס הגיבו בחריפות לדברים.

"הקב"ה תמיד הגן על עם ישראל בכל הגלויות ובכל הרדיפות, וזו הסיבה שעם ישראל הוא היחיד השורד באורח פלא כבר אלפי שנים, בעוד עמים רבים וחזקים נכחדו", מסרו בתנועת ש"ס והסבירו: "כמובן, התנאי להשגחה האלוקית הוא דבקות באמונה ושמירת התורה והמצוות כפי שהעם היהודי עושה מאז היותו לעם".