המועמד החדש של שרת ההסברה גלית דיסטל-אטבריאן לתפקיד מנכ"ל משרד ההסברה הוא גדי מרגלית, לשעבר מנהל הלשכה הממשלתית לפרסום (לפ"מ) ומנכ"ל עיריית חיפה - כך פרסמנו ב"מהדורה המרכזית" אמש (שני). בשיחות סגורות אמרה דיסטל-אטבריאן שלדעתה מרגלית יוכל לסייע לה להשתלט על הלפ"מ ועל לשכת העיתונות הממשלתית, שני גופים בעלי כוח רב.

דיסטל מעוניינת להשיג שליטה בלפ"מ משום שלפי מספר גורמים איתם שוחחה השרה, הלשכה מתכננת לחלק מחדש את פרסומי הממשלה לערוצי התקשורת, ומדובר בסכומי כסף גדולים מאוד המשפיעים על התקשורת הישראלית. השרה לא מרוצה מהחלוקה הנוכחית, וברצונה לשלוט על אופן חלוקת הכספים.

באשר ללשכת העיתונות הממשלתית - שליטה בלשכה משמעותה שליטה בחלוקת תעודות עיתונאי. בעבר אמרה השרה שהיא רוצה לשלול תעודות עיתונאי מעיתונאים זרים שמפיצים שקרים על ישראל, והיא רואה בלשכה הזדמנות לממש את תוכניתה.

כשהוקם משרד ההסברה עבור דיסטל, סירב ראש הממשלה נתניהו להעניק לה שליטה בלע"מ ובלפ"מ. אתמול הדיחה השרה את מנכ"לית משרדה, ד"ר גלית סמבירא, אחרי פחות מ-4 חודשים בתפקיד. השרה נימקה את החלטתה ב"חוסר שביעות רצון מביצועיה המקצועיים".

השרה גלית דיסטל אטבריאן מסרה בתגובה: "לא משנה האם לפ"מ תהיה תחת משרד ההסברה או תפעל בשיתוף פעולה עם משרד ההסברה, העיקר שהמשרד יוכל לפעול. המינוי הזה הוא הניסיון האחרון שלי לייצר הסברה למדינת ישראל".

גלית דיסטל אטבריאן (צילום: תומר נויברג / פלאש 90)
גלית דיסטל אטבריאן | צילום: תומר נויברג / פלאש 90