חשיפה: ביום שני, שעות לפני החקיקה, יצאה הודעה מטעם לשכת שר הביטחון שלפיה רה"מ והשר ביקשו מבכירי צה"ל, ראש אמ"ן האלוף אהרון חליוה וראש אגף מבצעים עודד בסיוק, להגיע לכנסת ולתדרך את שרי הקבינט והממשלה על תמונת המצב הפנימית והחיצונית. הערב (חמישי) פרסמנו לראשונה ב"מהדורה המרכזית" כי שני האלופים הוצבו בחדר צדדי בכנסת - ורק שניים הגיעו: השרה גילה גמליאל והשר אבי דיכטר, שר החוץ אלי כהן תודרך טלפונית.

יתר השרים לא קיבלו את התדרוך המדובר. חלקם אומרים לנו הערב: "לא היה לנו זמן, היה יום עמוס והיינו בהצבעות", זאת למרות שההצבעות החלו רק ב-14:00. נראה כי בכירי הממשלה והקואליציה פחות רצו להעמיס על עצמם בנתונים מדאיגים טרם ההצבעה, בדומה לעבודה שנתניהו עצמו נפגש עם הרמטכ"ל רק אחרי שהחקיקה הושלמה.

הצבעה על עילת הסבירות (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
התעלמות השרים מאזהרות בכירי צה"ל | צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

בכיר באוצר הזהיר את הנשיא הרצוג מפגיעה בכלכלה אם לא יושגו הסכמות

הנשיא יצחק הרצוג, נפגש היום עם החשב הכללי באוצר יהלי רוטנברג. "חשוב לפעול ללא דיחוי להחזרת ודאות ארוכת טווח למשק ולהגיע להסכמה רחבה, במהירות האפשרית, בדבר היקף ותכולת השינויים במערכת המשפט ולוחות הזמנים להשלמתם, והכול תוך הרגעת הרוחות בחברה הישראלית", אמר רוטנברג להרצוג.

"עצם חלוף הזמן ואי הוודאות עלולים להשפיע על פרמיית הסיכון של מדינת ישראל ולהגביר לחצים על שוק ההון", הסביר. "התוצאות למשק עלולות להיות הרסניות".