חה"כ גדעון סער (המחנה הממלכתי) תקף הבוקר (שלישי) את ההתבטאויות של ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר וראש האופוזיציה יאיר לפיד לאחר המהומות שאירעו במהלך תפילת כל נדריי שהתקיימה בכיכר דיזינגוף בתל אביב, בערב יום הכיפורים. "'היהודים יודעים לשנוא', אמר לי יותר מפעם אחת ראש הממשלה אריאל שרון ז"ל. משפט זה מהדהד באוזני מאמש בעקבות האירועים המכוערים בתל אביב. בעקבותיהם הגיעו גם תגובות מכוערות של נתניהו, בן גביר, לפיד (כן, גם אתה לפיד!)", כתב סער.

"כל אחד מהם ניסה להוסיף עוד קיסם (או קצת דלק) למדורה במקום לנסות לכבותה", הוסיף. "איזה 'מנהיגים' מתדלקים מלחמת אחים במוצאי יום הכיפורים? יש דברים שאסור שתהיה עליהם מחלוקת: יש לכבד פסקי דין של בתי המשפט שלנו. יש מקום לכולם במרחב הציבורי שלנו. וכן, זה כולל גם את המורשת היהודית המשותפת לכולנו".

בצאת יום הכיפורים פרסמו נבחרי ציבור רבים תגובות לאירועים בתל אביב, במסגרתם מפגינים מנעו מאנשי עמותת "ראש יהודי" להקים במקום מחיצה ולקיים תפילה בהפרדה. "ביום הקדוש ביותר לעם היהודי, מפגיני שמאל התפרעו נגד יהודים בעת תפילתם. נראה שאין גבולות, אין נורמות ואין סייג לשנאה מצד הקיצונים משמאל", כתב ראש הממשלה נתניהו. השר לביטחון לאומי הוסיף: "ביום הכיפורים הזה ראינו שונאים שמנסים לגרש את היהדות מהמרחב הציבורי".

יו"ר האופוזיציה לפיד פרסם סרטון ובו אמר בין היתר כי: "כל השנים זה היה יום של כבוד הדדי, עד שהגיעו הנה מבחוץ גרעינים משיחיים וגזעניים שמנסים לכפות עלינו את הגרסה שלהם ליהדות". גם יו"ר רשימת המחנה הממלכתי בני גנץ, שבה חבר חה"כ סער, כתב על אודות האירועים עם צאת החג ותקף את נתניהו: "ומי אם לא ראש הממשלה, מחולל השנאה הגדול ביותר, הוא זה שבוחר כעת ללבות את האש, ביחד עם פוליטיקאים שהחליטו להפוך את המרחב הציבור שלנו - לאזור אסון".