לאחר שבג"ץ הקפיא את הדחתו של יו"ר הדואר מישאל וקנין, והורה להשיבו לתפקיד עד להכרעה סופית, אמש (ראשון) הגיע וקנין לריאיון ב"מהדורה המרכזית" והשיב להאשמות שהוטחו בו. "הטענות נגדי מופרכות. לפניי הדואר סבל מפוליטיזציה וניהול גרוע", טען וקנין.

איך אתה יכול להמשיך לעבוד עם שר התקשורת קרעי אחרי שהוא אמר שאין לו אמון בך?

"מה אני יכול להגיד על הדבר הזה? אני חושב שרוב התפקיד של יושב ראש דירקטוריון דואר הוא לא מול משרד התקשורת, אלא הוא קודם כול כלפי החברה פנימה. אני גם לא מאמין ביחסים קרובים מדי בין שר מפקח לבין יושב ראש של חברה מפוקחת. אנחנו יודעים שבפעם הקודמת שבמשרד התקשורת היו יחסים קרובים כאלה, זה נגמר לא טוב - בבית המשפט".

מישאל וקנין ושלמה קרעי (צילום: השר שלמה קרעי: מתוך חדשות 12, מישאל וקנין: מתוך "חדשות הבוקר")
וקנין וקרעי, "אני לא פתחתי בקטטה הזו" | צילום: השר שלמה קרעי: מתוך חדשות 12, מישאל וקנין: מתוך "חדשות הבוקר"

קרעי והשר אמסלם אמרו שלא מילאת את תפקידך כראוי. בג"ץ לא השתכנע מהטענות האלה. מישהו ניסה לתפור לך תיק?

"היו לא מעט אנשים שחשבו בכיוון הזה. העובדה שהיועצת המשפטית לממשלה קבעה חד משמעית שהבסיס העובדתי של הטענות כלפיי, שנבנה ונכתב על ידי פקידים במשרד התקשורת, הוא חסר בסיס עובדתי, מדברת בעד עצמה".

אתה אמרת שהפרעת לקרעי ולאמסלם לחלק ג'ובים בדואר.

זה לא סוד שכשאני הגעתי, וגם כשהמנכ"ל דוד לרון הגיע, מצאנו שם סוג של אדמה חרוכה. לחברה לא היה כסף לשלם משכורות, ההנהלה הייתה מנופחת, והיא הורכבה מכל מיני גורמים שלא היו ראויים לתפקיד - כולל אותו סמנכ"ל מפורסם שמינו אותו לתפקיד של סמנכ"ל ניהול סיכונים ונציב האתיקה בחברה, והכפילו לו את השכר מ-17,000 ל-42,000 שקל בחודש, ואנחנו ביטלנו את הדבר הזה".

אחת הטענות המרכזיות של קרעי היא שבחצי השנה האחרונה, בחצי השנה הראשונה של שנת 2023, הייתה עליה בתלונות נגד הדואר.

"העובדה שהיועצת המשפטית לממשלה ואנשיה התייצבו חד משמעית באומץ רב מול הטענות המופרכות האלה, מדברת בעד עצמה. ולכן, אני לא מרגיש צורך להגיב בעצמי על הדברים".

מישאל וקנין (צילום: חדשות 12)
מישאל וקנין, "הגעתי לאדמה חרוכה" | צילום: חדשות 12

אבל השירות עדיין לא טוב.

"אני מסכים, הוא עדיין לא טוב, אבל הוא משתפר, ואין הוקוס פוקוס בשירות. אנחנו תוך שנה וקצת נגיע למצב שבו מרכז המיון של דואר ישראל יהיה אוטומטי לחלוטין. אבל בשביל זה צריך זמן וכסף, ולא היה כסף כשהדואר סבל מפוליטיזציה ומניהול גרוע".

באת מהמגזר הפרטי לסוג של מילואים במגזר הציבורי - ונקלעת לכל האירוע הזה. למה לך?

"גם לך וגם לי יש ילדים וחשוב לי מאוד שיהיה כאן מגזר ציבורי חזק, וחשוב לי להיאבק על דמותה של המדינה שבה אנחנו חיים. אני חושב שזה מאוד-מאוד חשוב שאנחנו לא נקבל שרירות לב ולא נקבל ניסיון להנמיך ולרדד את השירות הציבורי כי בסופו של דבר זה פוגע באזרחי ישראל".

יש אפשרות לסולחה בינך לבין קרעי?

"הדברים האלה לא תלויים בי. אני לא פתחתי בקטטה הזאת. זה עבר לי ליד האוזן וגם עכשיו זה עובר לי ליד האוזן".