חשיפת חדשות 12: רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו התייחסה היום (ראשון) לסערת קרן פלס והכוונה להדיח את יו"ר יד ושם דני דיין, ואמרה על כבש המטוס רגע לפני שהמריאה יחד עם רה"מ לקפריסין: "הבנתי איך מתפתח פייק ניוז. פתאום שמעתי סיפור שלא היה ידוע לי. שמעתי את קרן פלס, לא ידעתי עליה לפני, לא ידעתי עליה אחרי. אין שום בסיס על כך שנזפתי - להיפך". 

לדבריה, בסוף הטקס היא אף לחצה לזמרת את היד. "החמאתי לה ואמרתי לה שהיא שרה מרגש ואין לי מילה להגיד על זה", תיארה. "אירוע סתמי לחלוטין שהופיעה זמרת, אין לי מושג אם היא משתתפת במחאות כן או לא. היא ריגשה את כולנו- גם אותי".

כפי שפרסמה בשבוע שעבר יעל אודם, שר החינוך יואב קיש עושה מאמצים על מנת לפטר את יו"ר יד ושם דני דיין, זאת על אף שהוא מכהן בתפקיד כשנתיים בלבד. לאחר מכן, חשפנו את הסיבה המפתיעה: אשת ראש הממשלה זעמה על בחירתו של דיין להזמין את הזמרת קרן פלס להופיע בטקס יום הזיכרון ביד ושם וביקשה מלשכת ראש הממשלה לפעול. פלס כזכור, התבטאה במספר מקרים נגד הממשלה ונגד קידום המהפכה המשפטית.

הזמרת הגיבה לסערה כמה שעות אחרי הפרסום, וכתבה: "סליחה, זה גדול עליי. בחיים לא הייתי מאמינה שיום אחד אכנס למאקו כדי להתעדכן שהכול קורה מחר עם הלימודים כמתוכנן וזאת הכותרת שתחכה לי". עוד הוסיפה הזמרת: "בדקתי, זה לא לילה אחד באפריל". 

קרן פלס, שרה נתניהו (עיבוד:  מתוך האינסטגרם של קרן פלס)
קרן פלס, שרה נתניהו | עיבוד: מתוך האינסטגרם של קרן פלס

הבוקר חוקרי שואה מהקהילה הבין-לאומית קראו במכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו ולממשלת ישראל שיעצרו את הדחת יו"ר יד ושם דני דיין. "אנחנו צופים בדאגה בהתקפות האחרונות של שר החינוך הישראלי על דני דיין", הם כתבו. "ניסיונות להשיג שליטה פוליטית ביד ושם הם איום ברור על זכרם של שישה מיליון קורבנות".

לפני כמה ימים שלח שר החינוך קיש מכתב רשמי אל יו"ר יד ושם דני דיין ובו הסביר שמסיכום המתרחש בישיבות הנהלת יד ושם נראה כי מתבצע "מחדל חמור" אישי שלו "המעמיד בסימן שאלה את חוקיות כלל ההחלטות שהתקבלו בישיבות ההנהלה מאז מונית לתפקידך". 

ביקורתו של קיש נמתחת על כך שלדבריו היו משתתפים קבועים שהצטרפו לישיבות הנהלה של הארגון והשפיעו על מהלכן - ולדבריו עולה חשש שאף הצביעו באותן ישיבות. שר החינוך ביקש מיו"ר יד ושם שיפרט בחוזר בדחיפות כיצד יפעל נוכח "המחדל החמור הזה" ולהבהיר אם אומנם גורמים בלתי מורשים הצביעו בישיבות הנהלה. 

כבר באותו היום השיב דני דיין על מכתבו של קיש ולא הכחיש כי אכן נמצאים בישיבות הנהלה משקיפים שאינם חלק מההנהלה אך הוסיף כי זהו דבר הכרחי לשם שמירה על מקצועיות הארגון, "מכל מלמדינו השכלנו".