איזנקוט נגד גלנט: חבר הכנסת והרמטכ"ל לשעבר תקף הערב (שלישי) את שר הביטחון – וקרא לו להתפטר מתפקידו אחרי שעבר השלב הראשון במהפכה המשפטית, החוק לביטול עילת הסבירות. "לפני ארבעה חודשים הוא השפיע כשגילה אומץ לב אזרחי, מה שלא ראיתי אתמול. אני חושב שהוא לא מנע את החוק הזה, הוא גורם לפגיעה קשה במדינת ישראל. לא היינו רואים את התופעות שאנחנו רואים היום. אני מקווה שבג"ץ יאמר את דברו", אמר בריאיון ל"מהדורה המרכזית". 

הוא פנה למשרתי המילואים שכבר הודיעו שלא יתייצבו יותר לשירות בעקבות החקיקה, וקרא להם לגלות אחריות "יותר מראש הממשלה וחברי הקואליציה".

איש המחנה הממלכתי התבטא בחריפות גם נגד חוק יסוד לימוד תורה שהוגש היום במשכן, וקובע שמעמדם של אברכים וחיילי צה"ל יהיה זהה מבחינת הזכויות והחובות שלהם. "החוק שהוגש היום בכנסת הוא המשך של אתמול, אותם הסכמים קואליציוניים שבהם רה"מ נדחק לפינה עם מפלגות קיצוניות והסכים לדברים חמורים מאוד שפוגעים במדינת ישראל. החוק הזה, אם יעבור כפי שהוא – זה לא חוק יסוד לימוד תורה, זה חוק עוקף גיוס. למעשה – זו פגיעה אנושה או סוף צה"ל כצבא עם ממלכתי".

איזנקוט העריך שאישור החוק יעורר תגובת נגד חזקה הרבה יותר ברחוב מזו שנראתה ב-30 השבועות האחרונים.  "זה למעשה ייתן הכשר להשתמטות. זה יביא לתגובת נגד שהאירועים של חצי השנה האחרונה יהיו קלים ביחס למה שראינו ברחובות אם תהיה פגיעה אנושה בצה"ל כצבא העם – כי זו תעודת הביטוח של מדינת ישראל", אמר.

גדי איזנקוט
חה"כ אייזנקוט
יואב גלנט, גדי אייזנקוט (עיבוד: פלאש 90)
אייזנקוט נגד גלנט: "הוא צריך להתפטר" | עיבוד: פלאש 90

הרמטכ"ל לשעבר תקף את ראש הממשלה נתניהו, שסירב להיפגש עם זה המכהן לפני ההצבעה על החוק: "זה חמור מאוד. הוא צריך להמשיך להקדיש את מרב המאמצים שלו כדי לחזק את צה"ל בימים הקשים הללו ולנצח במלחמה שאולי נידרש אליה. אמ"ן הוציא התרעה חסרת תקדים שההרתעה במרחב נפגעה".

כשנשאל האם תחזור מפלגתו לשיחות ההידברות בבית הנשיא עם יציאת הכנסת לפגרה, השיב כי זה לא הדבר הנכון לעשות בעיניו. "הדבר שנכון עכשיו זה להגן על האינטרסים של ישראל כאופוזיציה – ולהגביר את המאמצים להפיל את הממשלה הרעה הזו. אני מקווה שיהיו אנשים הגונים בקואליציה שיצטרפו למהלך כזה".