סקר מכון מדגם בשיתוף iPanel שפרסמנו אתמול (שישי) בערב ב"אולפן שישי" מראה כי 22% בקרב מצביעי מפלגת העבודה סבורים שאפרת רייטן צריכה להחליף את יו"ר המפלגה מרב מיכאלי אם היא תפרוש וכי 22% חושבים שניר ברקת הוא המתאים ביותר להחליף את נתניהו בראש הליכוד.

שאלנו את מצביעי מפלגת העבודה אם לדעתם מרב מיכאלי צריכה להתפטר - והפער בתוצאות קטן. 41% השיבו כי היא צריכה להישאר, בעוד ש-39% סבורים כי עליה להתפטר. 20% ענו כי הם לא יודעים.

עוד שאלנו בקרב מצביעי מפלגת העבודה: אם מרב מיכאלי תפרוש, מי צריך לעמוד בראש המפלגה. 21% ענו כי הם סבורים שאפרת רייטן צריכה להחליף את מיכאלי, אחריה בפער גדול נמצאת מקום 2 ברשימת המפלגה נעמה לזימי עם 12%. גלעד קריב ועומר בר לב נמצאים שניהם במקום האחרון עם 11% כל אחד.

מי יעמוד בראש הליכוד ביום שאחרי נתניהו?

שאלנו את מצביעי מפלגת הליכוד מי לדעתם צריך להחליף את נתניהו ביום שאחרי: 22% השיבו כי שר הכלכלה ניר ברקת צריך להחליף את נתניהו אם יפרוש. 15% ענו כי ראש המוסד לשעבר יוסי כהן, 9% השיבו ששר הביטחון יואב גלנט, 8% הצביעו לשר המשפטים יריב לוין ו-5% סבורים כי שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן מתאים לעמוד בראש המפלגה.

בתחתית הרשימה הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, שלאחרונה קרא להקים ממשלה עם נתניהו, ושרת התחבורה מירי רגב שקיבלו כל אחד 3%. במקום האחרון עם 2% בלבד לכל אחד - שר האנרגיה ישראל כ"ץ  ויושב ראש הכנסת אמיר אוחנה.

הח"כים והשרים שמזיקים למפלגת הליכוד בתקשורת

בנוסף שאלנו את מצביעי הליכוד מי הח"כים והשרים שמזיקים למפלגה בתקשורת, ואילו דווקא תורמים? 63% סבורים כי הופעותיו של שר התרבות והספורט מועיל למפלגה, בעוד 14% בלבד הצביעו כי היא דווקא מזיקה.

לדעת המצביעים, השר אמסלם הוא המזיק ביותר למפלגה כשהוא מתבטא בתקשורת. בנוסף, הנשאלים השיבו כי שרת ההסברה גלית דיסטל אבריאן מועילה ומזיקה כמעט באותה מידה: 30% השיבו כי האמירות שלה בתקשורת תורמות למפלגה, אל מול 29% שסבורים כי הן מזיקות.

הציון שנתן כלל הציבור המשתתף בסקר לתפקודה של שרת התחבורה מירי רגב: 58% מכלל המשתתפים סבורים כי תפקודה של השרה גרוע אל מול 29% שענו כי הוא טוב ו-13% ענו כי הם לא יודעים.

בסקר בדקנו גם את חקיקת הרפורמה המשפטית השנויה במחלוקת - שיש כאלה שטוענים שהיא "מתה". רק 10% סבורים שהרפורמה המשפטית תעבור באופן מלא. 57% ענו כי לדעתם היא תחוקק חלקית ו-13% משוכנעים שהיא תיגנז לחלוטין ולא תעבור. 20% השיבו שהם לא יודעים. בקרב מצביעי הליכוד רק 12% ענו כי הרפורמה תחוקק באופן מלא.