"היא רוצה לראות את איכילוב מלא מחר"; "המחאה צריכה להישמר בגבולות הטעם הטוב": רגע לפני הדיון הערב (שני) במליאת הכנסת בצמצום עילת הסבירות שצפוי לעבור בקריאה ראשונה וברקע התגברות המחאה נגד חידוש החקיקה, התפתח עימות סוער באולפן "מהדורה ראשונה" בין חברת הכנסת קטי שיטרית מהליכוד לאיש "אחים לנשק", סרן במילואים עידו גלילי. "מתי אתם מפטרים את היועמ"שית?" הטיח נציג תנועת המחאה בחברת הכנסת, שענתה: "לאיזו רמה הגעתם?! תתביישו".

"אחים לנשק ישבו אצלי בחדר ושמעו את כל החוויות שלי מבית הנשיא במשך שלושה חודשים. המחזה שלא יוצא לי מהראש זו המכונית של אותה משפחה עם הילדים, עם המקלות והדגלים", אמרה שיטרית. בשלב הזה הזכיר גלילי לחברת הכנסת את התיעוד בו נראית מכונית דוהרת לעבר קבוצת מפגינים בשבוע שעבר באיילון, וזו ענתה שהם לא היו צריכים לחסום את הכביש, והוסיפה: "בשנת 2005 אנשים נעצרו על זה והלכו לכלא. אתם פריווילגים".

"בואו נשים דברים בפרופורציות. אתם יכולים למחות ולהפגין. אתם לא מפחידים", אמרה. כשגלילי שאל אותה "איפה הליכוד של פעם?" היא חזרה למבצע בית וגן בג'נין ואמרה: "הייתם צריכים להפסיק כל מחאה ולתמוך באחים שלכם, איפה הפיגועים? זה לא מעניין אותכם בכלל". גלילי לא נשאר חייב וענה: "אני הייתי במילואים, איפה את היית? אני גם ביום רביעי הזה במילואים".

"אל תטיף לי", ענתה לו, ושאלה: "אני מתראיינת מולו? כי זו לא הייתה המטרה. ילדה בת 5 צריכה לקרוא מזמור לתודה עם אמא שלה ברכב? אתם לא מתביישים? לאיזו רמה הגעתם?! ועל עילת הסבירות? על מה?!", הטיחה שיטרית. 

לקראת יום השיבוש שמתכננים מובילי המחאה מחר, היא נשאלה בריאיון מה היא מצפה לראות – ונציג אחים לנשק מיהר להתפרץ: "מה היא רוצה? לראות את איכילוב מלא". שיטרית עצמה ענתה: "אני מקווה שזו תהיה מחאה לגיטימית של אנשים שלא מסכימים עם תהליך הבחירות הדמוקרטי ושהממשלה הזו לא מתאימה להם. המחאה צריכה להישמר בגבולות הטעם הטוב".

קטי שטרית, עידו גלילי (עיבוד: חדשות 12, פלאש 90)
קטי שטרית, עידו גלילי | עיבוד: חדשות 12, פלאש 90

"אתם רוצים כוח בלתי מוגבל, ואם האופוזיציה לא תרסן אותכם – אנחנו נרסן", השיב גלילי. "כשהיינו בבית הנשיא, המחאה לא פסקה לרגע אחד – זה אומר שהרפורמה המשפטית לא מעניינת אותם. מה שמעניין אותם זה הדחת הליכוד והקואליציה, אלה שמדברים על דמוקרטיה לא עושים כלום למען הדמוקרטיה", אמרה חברת הכנסת.

במהלך הריאיון הסוער התייחסה שיטרית גם לאמירתו של המפכ"ל שבתאי לפיה לא מדובר בהפגנה אלימה כלפי שוטרים, ותקפה אותו בחריפות: "מה את מצפה ממנו? הוא דואג לג'וב הבא שלו וצריך למצוא חן בפני ארגוני השמאל". על כך אמר גלילי: "איך את אומרת שמאל על שבתאי? את לא מתביישת? הוא נתן את כל חייו למדינה".