בליכוד פרסמו הערב (שלישי) הודעה לפיה, "ממשלת החירום מתקדמת בצעדים גדולים". עוד הוסיפו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הזמין את יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ להיפגש עמו עוד הערב. במוקד המגעים - שאלת הקמת "מטבחון מצומצם" והסמכויות שיהיו לו, אם יתגבש.

בליכוד יצאו בהצהרה על ההתקדמות במגעים אחרי ישיבת ראשי הקואליציה שנערכה בצוהריים. בסיום הפגישה עדכנו שם ש"כל המשתתפים תמכו בהקמת ממשלת חירום לאומית והסמיכו את נתניהו לפעול להקמתה". עם זאת, השר בצלאל סמוטריץ' והשר איתמר בן גביר השמיעו דברים נוקבים בנוגע לאפשרות שיוקם פורום ביטחוני מצומצם, שלא יכללו בו.

ההתנגדות של בן גביר, הביקורת וההודעה

גורמים בלשכתו של בן גביר אמרו מוקדם יותר היום כי השר מתנגד להקמת כל פורום ביטחוני מעבר לקבינט המדיני-ביטחוני הקיים, וכי הוא תומך רק בהקמת ממשלת חירום, בניגוד לתנאים המקצועיים שהציבו חה"כ בני גנץ וגדי איזנקוט. אחרי ביקורת השר בן גביר פרסם: "מלחמה מנצחים יחד. אחדות!"

שר התרבות מיקי זוהר, שר הכלכלה ניר ברקת ושר האוצר בצלאל סמוטריץ' קראו להקמה מיידית של ממשלת אחדות. זוהר אמר בתגובה להודעה מטעם לשכת השר לביטחון לאומי: "בן גביר, זה לא הזמן לפוליטיקה. זה הזמן לממשלת אחדות מיידית ובלי תנאים שתוביל את עם ישראל לניצחון מכריע מול החלאות בעזה".