יש עתיד מנהלת לאחרונה משא ומתן מתקדם עם המועמדת לראשות העיר תל אביב, ציפי ברנד. העסקה המסתמנת כוללת הבעת תמיכה באורנה ברביבאי ופרישה של ברנד מהמרוץ - בתמורה להכרזה שתמונה לסגנית, מימון של הוצאות הקמפיין ושריון מקומות ברשימה. 

ההצעה מגיעה על רקע הירידה בפופולריות של חולדאי, שלפי הסקרים מרבית תושבי תל אביב רוצים שיפנה את כיסאו. בשל העובדה שבסיבוב הראשון מספיקים 40% לניצחון, ביש עתיד מבקשים לפנות מהדרך את יתר המועמדים – וכך לחזק את סיכוייה של ברביבאי לנצח כבר בו.

לפי גורמים המעורבים במשא ומתן, ברנד סיפרה שהוצע לה גם שריון בעשירייה השנייה של יש עתיד במקרה של הפסד בבחירות בתל אביב. במפלגה הכחישו זאת בתוקף, מטעמה של ברנד לא נמסרה תגובה.

לקראת הבחירות: הקרבות בעיריית תל אביב (צילום: החדשות 12)
תמונה לסגנית? ציפי ברנד, ארכיון | צילום: החדשות 12

הדיל של חולדאי וזמיר

לפני כחודש אסף זמיר, קונסול ישראל בניו יורק לשעבר, הודיע כי ירוץ יחד עם חולדאי בבחירות לראשות העירייה. בעזרת צירוף זמיר, קיווה חולדאי למשוך את המצביעים הליברלים, שמתכוונים לתמוך בברביבאי. בנוסף, הוא ביקש כך לחזק את התמיכה בו במרכז תל אביב, אזור שבו הוא נחשב חלש לעומת המתמודדים האחרים.

ההצעה של חולדאי לזמיר נחשפה שבועיים קודם לכן ב"מהדורה המרכזית". במהלך הדיונים בין השניים בנושא, הועלתה האפשרות שזמיר ישמש כסגנו של חולדאי עד לשנה האחרונה לכהונה - ואז ראש העירייה הוותיק יפרוש וזמיר יימלא את מקומו. בלשכת חולדאי מסרו אז שהפרסום הוא "שקר מוחלט", מזמיר לא נמסרה תגובה.