יו"ר נעם חבר הכנסת אבי מעוז חוזר לממשלה וימונה ביום ראשון הקרוב לסגן שר - זאת לאחר שיקבל את התקציבים שדרש לרשות לזהות יהודית לאומית, שהקמתה הייתה חלק מההסכם הקואליציוני עם הליכוד. תקציבה של הרשות החדשה יעמוד בשנה הנוכחית על 120 מיליון שקלים, ובשנה הבאה תקבל 165 מיליון.

לפני ההצבעה על תקציב המדינה איים מעוז שיצביע נגד אם לא תקום הרשות, ובסופו של דבר הצביע בעדו. הרשות שבראשה יעמוד מעוז, שמפלגתו מתנגדת ללהט"ב, עוררה סערה רבתי לאחר שהתברר שתהיה אחראית על חלק מהתכנים החיצוניים של משרד החינוך.

גורמים בליכוד הודו בעבר בשיחות סגורות שנעשתה טעות עם מעוז וההסכם איתו וכי במפלגה חשבו שמדובר ביחידה קטנה וזניחה במשרד החינוך ולא כזו שעוסקת בליבת העשייה החינוכית. אותה יחידה עוסקת בכל התכנים שהם מעבר למקצועות הרגילים כמו מתמטיקה, גיאוגרפיה או אנגלית ואחראית על תוכניות בסך כ-2 מיליארד שקלים, שעוסקות בחינוך לערכים.

בחודש שעבר מעוז תקף את הצגת יו"ר הכנסת אמיר אוחנה עם בו זוגו, ובאיגרת לתומכי מפלגתו כתב להם כי הוא "התמלא בושה וכאב" מכך שבטקסים רשמיים של יום הזיכרון ויום העצמאות "מכריזים לעיני כל העולם על יו"ר הכנסת ובן זוגו כאילו מדובר בנורמה יהודית אותנטית מקובלת".

"בתמיכתנו, אבל למורת רוחנו, מינתה הקואליציה את יו"ר הכנסת הנוכחי, שברמה האישית אין לי נגדו דבר וחצי דבר, נהפוך הוא. קיוויתי שההיגיון יביא לידי התחשבות בשותפים הפוליטיים, אך לצערי התבדיתי", כתב יו"ר נעם.

מארגון חברותא, ארגון הלהט"בים הדתיים נמסר בתגובה לחזרתו של מעוז לממשלה כי "התקציב לסוכנות הזו יוקצה, בהתאם לרצון העומד בראש הרשות, לפעולות שעיקרן גרימת נזק מכוון לציבור הלהט"בי בישראל – התקציב הזה גדול מכלל התקציבים שהוקצו בכל תולדות מדינת ישראל לסיוע לאוכלוסיות להט"ביות – בין במשרדי הממשלה וברשויות המקומיות, בין בתמיכה בעמותות (כ-70 מיליון ש"ח בהערכה נדיבה, אי פעם)".

אורי קידר מנכ"ל ישראל חופשית: "כל הורה בישראל צריך לדעת שביום ראשון הממשלה תיקח את אבי מעוז, דמות משולי החברה, ותתן לו את הסמכויות והמשאבים לשטוף את המח לילדי ישראל. אנחנו נדאג לחשוף את הניסיונות של מעוז להדתה במערכת, ולהורים אנו קוראים לבדוק טוב טוב מה מספרים לילדים שלכם, ומי מספר להם".