יום לאחר הפסד הקואליציה בבחירות לוועדה לבחירת שופטים, המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ והליכוד בראשות בנימין נתניהו בתיקו של 27 מנדטים, כך לפי סקר המנדטים שפרסמנו אמש (חמישי) ב"מהדורה המרכזית". המפלגה השלישית בגודלה על פי הסקר - יש עתיד של יאיר לפיד עם 18 מנדטים. 

בהמשך הרשימה - הציונות הדתית ועוצמה יהודית בראשות בצלאל סמוטריץ' ואיתמר בן גביר, עם 10 מנדטים, בדומה לש"ס בראשות אריה דרעי שזוכה גם היא ל-10 מנדטים לפי הסקר. יהדות התורה בראשות יצחק גולדקנופף זוכה ל-7 מנדטים וישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן מקבלת 6 מנדטים. 

בתחתית הרשימה - חד"ש-תע"ל, מרצ ורע"ם שזוכות כל אחת לחמישה מנדטים. לא עוברות את אחוז החסימה - בל"ד בראשות סמי אבו-שחאדה עם 2.7% ומפלגת העבודה בראשות מרב מיכאלי עם 1.8%. 

גוש נתניהו מקבל על פי הסקר 54 מנדטים, מנדט אחד יותר מאשר בסקר הקודם, ולעומת 64 מנדטים כיום בכנסת. גוש מתנגדי נתניהו (ללא חד"ש-תע"ל) זוכה לפי הסקר ב-61 מנדטים, שני מנדטים פחות מאשר בסקר הקודם, לעומת 51 מנדטים כיום בכנסת ה-25.

בהתאמה לראשות הממשלה אין שינוי גדול לעומת הסקר הקודם. בקרב שבין גנץ לנתניהו על ראשות הממשלה, יו"ר המחנה הממלכתי זוכה ל-37% התאמה לעומת יו"ר הליכוד שזוכה ל-36%. במצב של ראש בראש בין שניהם, 24% מכלל המדגם השיבו שאף אחד מהם אינו מתאים. בקרב מצביעי הליכוד - 78% חושבים שנתניהו מתאים לראשות הממשלה, לעומת 6% שחושבים שלפיד. 

בקרב שבין ראש הממשלה לראש הממשלה לשעבר בהתאמה לראשות הממשלה - נתניהו מוביל עם 39% לעומת לפיד עם 30%. במצב של ראש בראש בין שניהם, 28% מכלל המדגם השיבו שאף אחד מהם אינו מתאים. בקרב מצביעי הליכוד - 73% חושבים שנתניהו מתאים לראשות הממשלה, לעומת 13% שחושבים שגנץ.


מזמין הסקר: חברת החדשות

עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע

מועד איסוף הנתונים: 15.6.2023

אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגיל 18 ומעלה

גודל המדגם ההתחלתי: 517

טעות הדגימה המרבית: 4.4%+

שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות

שיטת הדגימה: דגימת שכבות ובתוך השכבות דגימה אקראית

אופן ביצוע הסקר: אינטרנטי + טלפוני