יו"ר המחנה הממלכתי ושר הביטחון לשעבר בני גנץ התראיין אמש (רביעי) למהדורה המרכזית – ותקף את המדיניות הביטחונית של הממשלה: "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להיות בני ערובה של מחבל שמת בשביתת רעב, צריכה להיות תגובה נחרצת. אני סומך על הדרגים המקצועיים במשרד הביטחון – לחלוטין לא סומך על הדרג המדיני".

"אנחנו השארנו לממשלה הזאת מדיניות מאוזנת, נחושה והתקפית", הסביר חה"כ גנץ. "היום ביקרתי בגן ילדים בניר עם. בזמן שהילדים נכנסים ויוצאים ממקלטים – הממשלה מתנהגת כמו גן ילדים. נתניהו לא מסוגל לשלוט באנשיו ובממשלה שלו. הקיצוניות פגשה את המציאות, הממשלה הזו לא מתנהלת ולא מנוהלת".

בני גנץ בשדרות (צילום: N12)
חה"כ בני גנץ בביקור בשדרות | צילום: N12

לאה גולדין, אמו של קצין צה"ל הדר גולדין שנמצא בשבי חמאס, דרשה אתמול בריאיון ל"שש עם" שלא תוחזר גופתו של האסיר הביטחוני שמת בכלא עד שיוחזרו השבויים הישראלים. "השבת הבנים הוא נושא חשוב וראוי, צריך על בסיס מודיעיני לשקול עסקאות", אמר גנץ. "זה מאוד מורכב, אני משוכנע שלנתניהו יש רצון לפתור את הנושא".

יו"ר המחנה הממלכתי הביע התנגדות נחרצת לטענה כי עליו להצטרף לממשלה: "נתניהו מוביל ממשלה קיצונית ורעה, אין לי מה לחפש שם. הספין הזה מושמע על ידי יותר מגורם אחד כדי להחליש אותי. אי אפשר לתת למדינה להיכנס לטרלול של הממשלה". עם זאת, הוא הסביר כי יגבה את הממשלה בנושאים מדיניים וביטחוניים.

"השיחות לא מתקדמות, לא אתן את ידי להתפשרות על הדמוקרטיה"

גנץ הביע בריאיון פסימיות ביחס לשיחות ההידברות בין הקואליציה לאופוזיציה בבית הנשיא: "אני שמח על השיחות ואנשינו יושבים בחדר בנפש חפצה. השיחות טובות, אבל הן לא מתקדמות. מקווה שתהיה פריצה. . אני לא אתן את ידי במילימטר להתפשרות על הדמוקרטיה בכל מה שקשור לפוליטיזציה של מערכת המשפט. אשמח להגיע להסכמות הגיוניות ביתר הנושאים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת הממשלה (צילום: רויטרס)
על ההצטרפות לממשלה: "נתניהו מוביל ממשלה קיצונית ורעה, אין לה מה לחפש שם" | צילום: רויטרס

"אפשר לשנות, מה אי אפשר? לא לשליטה הפוליטית של אף אחד – לא של ממשלה כזו או אחרת. בית המשפט צריך להישאר עצמאי ועוצמתי. לא שופטים מטעם לצד זה או אחר", אמר גנץ.

בנוסף, הוא התייחס גם לעלייה של מפלגתו בסקרי המנדטים: "המגמה מראה שאנשים רוצים נורמליות ואחריות – ואת זה אני מוכן להציע. לאנשים נמאס מהטירוף והם צודקים. הם אומרים לנו הפוליטיקאים: 'זה לא רק הפתק, זה גם הקול שלנו'".