ראש הממשלה ואובדן התמיכה בציבור: סקר מכון מדגם מנו גבע בשיתוף ipanel שפרסמנו אתמול (שישי) בערב ב"אולפן שישי" מראה כי מבחינת התאמה לראשות הממשלה - מעמדו של נתניהו השתפר מעט מול גנץ, אך עדיין לא מספיק. מנתוני הסקר עולה גם תמונה ברורה למדי מי עשוי להחליף אותו בראשות הליכוד, לכשיגיע זמנו.

כשנשאלו המשתתפים בסקר מי הכי מתאים לכהן כראש ממשלה, 37% השיבו כי יו"ר הממלכתי גנץ מתאים לתפקיד יותר מבנימין נתניהו (35%), אחרי שבסקר הקודם עמדו אחוזי התמיכה על 38% לטובת גנץ ו-31% לטובת נתניהו.

מי לדעתך הכי מתאים לתפקיד ראש הממשלה?

כשמול נתניהו בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה הוצב יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, 38% מהנשאלים השיבו כי נתניהו, ו-26% השיבו שלפיד, עלייה בתמיכה לנתניהו אחרי שבסקר הקודם היה בשוויון מול לפיד עם 32%.

מי לדעתך הכי מתאים לתפקיד ראש הממשלה?

לקראת התחדשות כנס הקיץ, נשאלו הנסקרים האם לדעתם הכנסת צריכה לקדם או להקפיא את הרפורמה המשפטית. 56% סבורים שישי להקפיא אותה, ואילו 36% שיש לקדמה. בקרב מצביעי הליכוד 62% סבורים שיש לקדם אותה, ו-29% חושבים שצריך להקפיא.

האם לדעתך הכנסת צריכה לקדם או להקפיא את הרפורמה המשפטית?

מצביעי הליכוד גם נשאלו מי לדעתם צריך להנהיג את הליכוד אחרי שבנימין נתניהו לא יהיה יו"ר המפלגה, מכל סיבה שלא תהיה. 23% מהמשיבים סבורים ששר הכלכלה ניר ברקת צריך לעמוד בראש הליכוד, 13% חושבים שזה צריך להיות שר המשפטים יריב לוין ואילו 11% מאמינים שראוי ששר הביטחון שפוטר ואז חזר יואב גלנט ינהיג את המפלגה.

בקרב מצביעי הליכוד - ביום שאחרי נתניהו, מי לדעתך צריך להנהיג את הליכוד

11% מהנשאלים גם מאמינים שמי שראוי שיעמוד בראש הליכוד הוא ראש המוסד לשעבר יוסי כהן, 6% סבורים שיו"ר הכנסת אמיר אוחנה הוא המתאים ביותר לכך, 4% חושבים שעל שרת התחבורה מירי רגב להיות יושבת ראש המפלגה ואילו לדעתם של רק 2% ממצביעי הליכוד שר האנרגיה ישראל כ"ץ צריך להיות היו"ר.