האמירה המקוממת של חה"כ עופר כסיף: במהלך הפגנת שמאל שהתקיימה אתמול (חמישי) בעיר העתיקה בירושלים, צעיר הטיח לעבר חבר הכנסת עופר כסיף "יהודים נרצחים פה, חבר שלי נרצח פה" - בתגובה השיב הח"כ מחד"ש-תע"ל: "בקרוב אצלך". כך פרסם יאיר לוי, עיתונאי בחדרי חרדים.

מטעם חה"כ כסיף נמסר בתגובה: "גירוש של משפחה פלסטינית מביתה לטובת יהודים גזענים; אלימות קשה של המשטרה נגד מפגינים שלווים, כולל ח"כ; התעלמות המשטרה מרדיפה אלימה של ח"כ בידי מתנחלים ואיחולי מוות והתעלמותה מפנייה של מפקד היחידה לאבטחת אישים להקצות אבטחה לח"כ. מכל זה אתם מתעלמים לטובת אמירה סנסציונית כביכול, שגם היא סולפה בצילום. לפעמים, סיפור על כלב שנשך אדם יותר חשוב מסיפור על אדם שנשך כלב".

עופר כסיף מתעמת עם מפגין (צילום: יאיר לוי, חדרי חרדים)
עופר כסיף מתעמת עם מפגין | צילום: יאיר לוי, חדרי חרדים

בהמשך הודיע חה"כ כסיף כי הגיש תלונה במח"ש בעקבות "תקיפת השוטרים" בהפגנה אתמול נגד גירוש משפחת סוב לבן בירושלים. "אקדים ואומר כבר עתה - לא תשברו את רוחנו ואת עצמת מאבקנו! נמשיך להניף את הדגל הפלסטיני ולהיאבק למען סיום הכיבוש, חופש הביטוי והמחאה, וכנגד גזענות ואלימות בכל זמן ובכל מקום".

הח"כ מחד"ש-תע"ל כתב בחשבון הטוויטר שלו כי במהלך ההפגנה אתמול "המשטרה הפעילה אלימות קשה נגד מפגינים שלווים בניסיון למנוע הנפה חוקית של דגל פלסטין" ופרסום תיעוד של העימות בינו ובין המפגינים למשטרה.

"אין מקום לתומכי טרור בכנסת", "להתלונן לוועדת האתיקה": סערה בעקבות חה"כ עופר כסיף

בעקבות הסרטון של כסיף התגובות הפוליטית לא איחרו להגיע. השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר'אמר כי סיעת 'עוצמה יהודית' תגיש תלונה לוועדת האתיקה נגד חה"כ כסיף. "בלי בושה כסיף מטיח בעזות מצח לעבר בחור יהודי ואומר לו 'בקרוב אצלך', לאחר שאותו בחור זעק בפניו שחברו נרצח במקום שבו הוא מבקר. הגיע הזמן לשים סוף לתומכי טרור שמסתובבים לנו בכנסת". חה"כ אלמוג כהן קרא לציבור להתלונן על כסיף לוועדת האתיקה. בציוץ שפרסם כתב: "הכוח בידיים שלכם" וצירף לו את המייל של הוועדה להגשת תלונה.

חה"כ דני דנון מהליכוד צייץ: "לא ייאמן. ח"כ בישראל, עופר כסיף, מאחל ליהודי למות בפיגוע. אין מקום לתומכי טרור ומחבקי מחבלים בכנסת ישראל". חברו למפלגה חנוך מילביצקי הוסיף: "חבר הכנסת כסיף מאחל לצעיר יהודי שמוחה מולו להירצח. זו לא טעות. תקשיבו בעצמכם. הטעות היא שלנו שאנחנו מאפשרים לאיש שפל ובזוי כמוהו לכהן כח"כ. נפעל לשנות".

חה"כ אוריאל בוסו מש"ס הגיב: "אין הזיה גדולה מהתיעוד המזעזע הזה. עופר כסיף, ח"כ בכנסת ישראל, מאחל מוות ליהודי. מאיפה לעזאזל השנאה הזאת ומאיפה השקט של כל חבורתו מהשמאל, אל תסגרו את איילון אבל תשתיקו אותו".

חבר הכנסת מטעם מפלגת חד"ש-תע"ל עורר לאורך השנים לא מעט סערות. באוגוסט האחרון זומן כסיף לחקירה במשטרה לאחר שתועד מכה שוטר. בתיעוד מהעימות בין חבר הכנסת לשוטר, נראה כסיף כשהוא נצמד עם רכבו לשוטר שנמצא במקום - ולאחר מכן מכה אותו בראשו.

דביר ג'ברה השתתף בהכנת הידיעה.