חברי מחאת המילואמניקים "אחים לנשק" הגיעו הבוקר (שלישי) לביתו של שר התקשורת קרעי במושב זמרת והקיפו את ביתו בסרט סימון אדום לבן והציבו שלט "זהירות, נפל". אחד המפגינים אמר לשר, שיצא אליהם: "הנזק שאתה עושה הוא נזק שלא יתוקן אחר כך הוא נזק שמשאיר צלקות. תפסיק עם התיוגים, דבר עם אנשים לפני שאתה מתבטא".

מחאת חיילי המילואים - סיקור N12

"המילואמניקים, יחד עם יחידות סילוק הנפלים, מוכנים לסלק את קרעי עצמו לעזאזל", כך הגדירו "אחים לנשק" את פעולת המחאה. "המילואמניקים מצדיעים למשרתי המדינה אנשי צבא העם שהם עמוד השדרה הערכי של מדינה ישראל ולוחמי הדמוקרטיה האמתית. תרומתם לא תסולא בפז".

שלמה קרעי והמפגינים מחוץ לביתו (צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים)
המפגינים מחוץ לביתו של שלמה קרעי | צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

"הנזק שאתה עושה, הוא נזק שלא יתוקן אחר כך", אמר אחד המוחים לשר קרעי שיצא אל המפגינים. "זה נזק שמותיר צלקות ברקמה הפועמת של המדינה. אתה לא יכול לעשות את זה, תפסיק עם התיוגים, צא ותדבר עם האנשים לפני שאתה יוצא ומקליט בטיקטוק דברים איומים ונוראים נגד 37 מתוך 40 מילואימניקים בטייסת 69".

השר קרעי ענה למוחים: "מי התייחס למכתב של המילואימניקים, התייחסתי לקריאות לסרבנות שאמרו - 'אנחנו לא נעלה על מטוס', קראתי לסרבנים". המפגינים השיבו לו וטענו שלא מדובר היה בקריאה לסרבנות. "אותם אלו שראינו בסרטונים ברשתות מצהירים 'אנחנו לא נתגייס', אליהם אני מדבר", אמר להם קרעי. "אתם אחים לנשק שלי. כשאתם מבקשים ממני 'תגנה את מה שאתה אומר על הסרבנים' - זה לא אחים לנשק. אתם אומרים שזה לגיטמי להגיד דבר כזה שלא נשתתף ולא נתגייס".

המפגינים מחוץ לביתו של שלמה קרעי (צילום: אחים לנשק מחאת המילואמניקים)
חברי מחאת המילאומניקים הציבו שלט "זהירות, נפל" מחוץ לביתו של השר קרעי | צילום: אחים לנשק מחאת המילואמניקים

גם מארגני עצומת המילואים של מערך המבצעים המיוחדים הגיבו על התבטאותו של שר התקשורת קרעי: "הערכה רבה לשר קרעי ששלח אותנו ללכת לעזאזל. שפה פיוטית, מרגשת, שירה ממש. היינו בכל קצוות העולם בשם מדינת ישראל, עזאזל זה יעד אחד יותר מדי. אנחנו לא הולכים לשום מקום. נלחמים כאן על הדמוקרטיה, אלה המילואים שלנו". 

שר התקשורת שלמה קרעי פרסם אמש ציוץ בטוויטר ובו התבטאות חריפה נגד מחאת המילואימניקים. "ומרדכי לא יכרע ולא ישתחווה", ציטט ממגילת אסתר. "יש זמנים שבהם צריך לעמוד איתן כנגד ההגמוניה והשליטים בעיני עצמם. לסרבנים המחוצפים, נאמר את מאמר מרדכי לאסתר: "רווח והצלה יעמוד ליהודים ממקום אחר ואת ובית אביך תאבדו". את הציוץ חתם בעקיצה לסרבנים: "עם ישראל יסתדר בלעדיכם ואתם תלכו לעזאזל. נוע תנוע הרפורמה. לעת כזו הגענו למלכות".

"ד"ר קרעי - צפרדעים זה לא כשר", הגיב לו חה"כ הרב גלעד קריב (העבודה). "חבל שתצטרך לבלוע כמה בשבועות ובחודשים הקרובים. אגב, תודה על העצה, אבל אנחנו ממש לא מתכוונים ללכת לעזאזל. אנחנו גם לא מתכוונים להיות השעיר שלכם לעזאזל. אתה והחברים שלך עוד לא ראיתם חצי מהכוחות הגנוזים של מאות האלפים שיוצאים לרחובות. פורים שמח".

מפגינים חוסמים את כביש 1 (צילום: דב גזית)
מפגינים ממחאת המילאומניקים חוסמים את כביש 1 ב"יום השיבוש הלאומי" | צילום: דב גזית

גם במפלגת ישראל ביתנו הגיבו לאמירתו של שר התקשורת: "דווקא בחג הפורים קרעי בוחר להמשיך להסית נגד אזרחים אשר הקריבו רבות עבור המדינה, אלו שמשרתים, עובדים ומשלמים מיסים. אנחנו תומכים בחיילי המילואים ואין ספק שאין מקום לסרבנות, אך אין שום מקום למילים הבזויות שנכתבו על ידי קרעי. ממשלה מנותקת שבתוך חודשיים הספיקה להרוס כל כך הרבה".

שר האוצר סמוטריץ' הגיב גם הוא: "צבא ההגנה לישראל חייב להישאר מאוחד, נקי ממחלוקות. גם אם קבוצות כאלו ואחרות שגו בבחירת הדרך, אל לנו להיגרר משום צד לשיח מכפיש על לוחמים יקרים שמקדישים את חייהם למען העם והמדינה".