לפני כניסת השבת - ההפגנות נגד המהפכה המשפטית מחוץ לבתיהם של שרים מהקואליציה: הבוקר (שישי) הפגינו עשרות פעילים מחוץ לביתה של השרה עידית סילמן ברחובות, ומאוחר יותר התאספו המפגינים מתחת לביתה של שרת המודיעין גילה גמליאל. המפגינים צעקו: "גילה גמליאל פאשיסטית; שבת שלום לילדים של גילה גמליאל, שאימא שלהם פאשיסטית".

במהלך הלילה רוססה כתובת גרפיטי על ביתו של שר המשפטים במודיעין, בה נכתב: "יריב לוין - אויב העם", זאת בעת שהוא יושב שבעה על אביו, פרופ' אריה לוין, שהלך לעולמו בגיל 85. ביתו של השר הפך לאחד ממוקדי המחאה נגד המהפכה המשפטית, ומארגני ההפגנות כינו אותו "אדריכל הדיקטטורה" בהזמנה שהפיצו למוחים. השבוע ההפגנות הללו נעצרו בעקבות מותו של פרופ' לוין, חתן פרס ישראל, שהלך לעולמו בתחילת השבוע.

מפגינים מחוץ לביתה של עידית סילמן
מפגינים מחוץ לביתה של עידית סילמן
כתובת נאצה רוססה על ביתו של יריב לוין: "אויב העם"
כתובת נאצה רוססה על ביתו של יריב לוין

נשיא המדינה יצחק הרצוג גינה את ריסוס כתובת הגרפיטי על ביתו של לוין, וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "כתובות נאצה על ביתו של שר בישראל, ובמיוחד כשהוא בשעתו הקשה - מתאבל על אביו שהלך לעולמו לפני ימים ספורים - הן מחזה מעורר חלחלה. אני מגנה זאת בתקיפות".

אתמול נערכה הפגנה מחוץ לכנס שקיים השר ניר ברקת בכפר סבא. מפגינים הגיעו למקום בניסיון להפעיל עליו לחץ להתנגד למהפכה המשפטית, ובמהלך ההפגנה נזרק חפץ לעבר חלון האולם שבו התקיים הכנס - ואחד החלונות נופץ. בזמן שהשר חולץ לרכבו, העוזרת שלו הוטחה לקרקע, ולאחר מכן היא פונתה לביה"ח וקיבלה טיפול רפואי.