קציני מודיעין ביחידה 8200, יחידת עילית באגף המודיעין הודיעו אתמול (ראשון) כי לא יתייצבו למילואים עד שתבוטל המהפכה המשפטית. בקבוצת וואטסאפ פרטית, הקצינים הודיעו בזה אחר זה שהם לא מתכוונים להגיע לשרת במצב הנוכחי. המפקד ביקש מהם לעצור ולדחות את ההחלטה עד לעת בה תעבור המהפכה.

המקרה החל כאשר מפקד האימון שלח שני תאריכים אפשריים לאימון וביקש מכל אחד לבחור איזה תאריך יתאים לו יותר. במקום לספק תשובה, אחד הקצינים השיב: "בצער רב, נאלץ לא להגיע למילואים עד שתבוטל המהפכה השלטונית". קצין נוסף רשם: "בצער רב מצטרף לעמדה זו", קצין שלישי הצטרף ועוד קצין רשם: "מצטרף לחברים. לא אגיע במצב הנוכחי".

מחאת המילואימניקים ביחידת 8200
מחאת המילואימניקים ביחידת 8200
ועדת חוקה דחתה את בקשת הריביזיה (צילום: אריק מרמור, פלאש 90)
ועדת חוקה, ארכיון | צילום: אריק מרמור, פלאש 90

לאחר תגובת הקצינים, כתב מפקד הכוח כי הוא מבקש מכל הנוכחים בקבוצה לעצור את הדיון ולא לשבור את הכלים. הוא ביקש מהם לדחות את ההחלטה לרגע בו "הרפורמה תעבור והחשש יהפוך לוודאי". בכך הסביר המפקד כי הוא מבין את הרצון לסרב אך מבקש מהם לחכות עד שהרפורמה תעבור במלואה.

החלטת הקצינים מגיעה לאחר שכ-300 בוגרי יחידת 8200 כבר חתמו על מכתב שבו הם מצהירים כי לא ישרתו במילואים אם החקיקה תעבור כלשונה ובמלואה. בנוסף גם בוגרי יחידת המודיעין 9900, כבר התריעו במכתב: "אנו חשים כי זו חובתנו המוסרית לנקוט עמדה ולסרב בעת זו לקריאה לשירות מילואים, כבאי כוחה של הזרוע המבצעת". את המכתב שלחו לשר הביטחון, לרמטכ"ל ולראש אמ"ן.