שר התרבות והספורט התייחס למהפכה המשפטית אתמול (שבת) ואמר ב"פגוש את העיתונות" כי "הרפורמה נדרשת, זה המעשה הנכון אבל אנחנו נתפשר כדי שיהיה לעם ישראל טוב" והוסיף "אנחנו לא נלך ראש בקיר".

חה"כ זוהר טען כי ההפגנות אינן מטרידות אותו או את חברי הקואליציה, אלא רק הקרע בעם ישראל: "הרפורמה היא המעשה הדמוקרטי הנכון לעשות, בהתאם לאמון הציבור שקיבלנו. מחאת הכלכלנים לא מטרידה אותנו, גם לא מחאת המשפטנים או ההפגנות הרבות. מה שמטריד אותנו זה הקרע בעם ישראל, המאבק בין ימין לשמאל עבר ממש לשנאת אחים, זה כבר מזמן לא אירוע פוליטי. זה מה שמטריד אותנו ולכן לא תהיה לנו ברירה מלבד לנסות ולהגיע להסכמות".

ראש הממשלה נתניהו לצד שר המשפטים לוין בכנסת (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
יגיעו לפשרות? יריב לוין ונתניהו ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
הפגנה בקפלן (צילום: רויטרס)
ההפגנות לא מטרידות אותו, הפגנה בקפלן ארכיון | צילום: רויטרס

"אם נמשיך ללכת עם הראש בקיר והקרע יעמיק - מי שתפגע זוהי מדינת ישראל", הוסיף. "נבחרנו ואם צריך להתפשר, גם פשרות כואבות נעשה את זה. אבל הפשרות לא יבטלו את הרפורמה, היא עדיין תהיה משמעותית ותשנה את פני המשפט בישראל", הבהיר.

השר הסביר שלדעתו עצירת החקיקה תחריף את ההפגנות ולא תועיל אלא רק תוביל לכאוס. הוא הוסיף שיריב לוין מנהל שיחות מול כלכלנים בכירים וגורמים רבים במטרה ליצור רפורמה בצורה הטובה ביותר אך בכל מקרה הרפורמה תעבור "אנחנו גם ככה נצליח למצוא 61 תומכים - גם יולי אדלשטיין יתמוך בה".

בית המשפט העליון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
בית המשפט העליון, ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"אנחנו רוצים שינוי היסטורי שסוף סוף אחרי כל כך הרבה שנים בשלטון - נוכל לשלוט. יש לנו את המנדט מהציבור ואנחנו באים לממש את מה שהציבור רוצה", סיכם זוהר.

חה"כ בני גנץ התראיין גם הוא והביע דאגה ממלחמת אחים שלדבריו קרבה: "היינו אחים בשואה, בתקומה, אחד דתי אחד חילוני אבל כולנו אחים, אסור לנו להיכנס לסיבוב הזה במהירות הזאת. נתניהו צריך לקחת את הסיבוב הזה בזהירות".

"הזהרתי מפני מלחמת אחים ואנחנו רגע לפניה, אני מודאג שזה יגיע למלחמת אחים ולא נוכל לשלוט בכך" הוסיף. "אני הראשון שקרא להידברות, יש דברים שהם שינויים מהותיים וצריכים להיעשות בהסכמה המגיעה בעבודה קשה. בשביל להגיע להסכמה בנושא כה מהותי, צריך לשבת ולהתדיין, גם אם ייקח חודש, חודשיים או שלושה", סיכם שר הביטחון לשעבר.