אנשי קבעי פעיל במערך המ"מ (מבצעים מיוחדים) מתכוונים לבטל את חוזה הקבע שלהם, אם חוקי המהפכה המשפטית יעברו בשבוע הבא. הם רואים ב"ריכוך" מלכודת והונאה. מדובר על אנשי קבע, שיודיעו בשלב ראשון על יציאה לחל"ת (חופשה ללא תשלום) למשך חודש ימים כדי לתת סיכוי להפסקת החקיקה וביטולה, כך נודע הערב (רביעי) ל-N12. 

על אנשי הקבע הללו יהיה לשלם קנס אם יבטלו את החוזים, אך הדבר אינו מרתיע אותם. מיותר לציין, שמדובר באנשי קבע המטפלים בין השאר בליבת האיומים של מדינת ישראל.

מוקדם יותר היום דיווח כתבנו ניר דבורי כי יותר מ-700 יוצאי חטיבת הנח"ל שלחו מכתב לשר הביטחון גלנט ולרמטכ"ל הלוי וקראו להם לעצור כל שביכולתם כדי לעצור את החקיקה. "זאת הפרת החוזי החברתי – זאת לא דרכה של מדינת ישראל", כתבו. במקביל, שיגרו למעלה מ-100 קציני שריון שהשתחררו משירות קבע לאחרונה מסר למקבלי ההחלטות גם הם. "חלקנו יפסיק להתייצב למילואים במידה ותעבור ההפיכה המשטרית בקריאה שלישית", התריעו.

יוצאי חטיבת הנח"ל הביעו דאגה במכתב ששלחו לראשי מערכת הביטחון. "שירתנו בכל הגזרות, תוך סיכון חיינו, התייצבנו לשירות נטול יוקרה וללא כל תנאי שירות מיוחדים - אנו הלוחמים הקטנים מהם עשוי צה"ל הגדול", הדגישו. "עם ביטול הפרדת הרשויות, ובצל ריכוז כוח פוליטי עצום בידי מעטים בשלטון אנו מזהירים מפני השחתת השלטון הדמוקרטי והרס המדינה כפי שאהבנו והכרנו".